Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Kilo Almak için Yapılabilecekler

Kilo Almak için Yapılabilecekler

Kilo Almak için Yapılabilecekler

Kilo vermenin ne kadar zor olduğu çok sayıda insan tarafından biliniyor. Peki ya kilo almanın en az kilo vermek kadar, belki de daha zor olduğunu biliyor muydunuz? Aşırı kilonun sağlığı tehdit ettiği gibi çok zayıf olmak da oldukça zararlıdır. Tansiyonu etkilediği gibi sürekli yorgun ve bitkin hissedilir.

Kilo almak isteyen bunu başaramayan ziyaretçilerimiz için bazı önerilerimizi yazımızda paylaşmak istiyoruz.

Kilo Almak için Yapılması Gerekenler

  • Yemek sırasında içilen su doygunluk hissi vereceği için böyle bir alışkanlığınız varsa bırakmalısınız.
  • Geç saatlerde yemek yemek de kilo almanızı sağlayan bir diğer yöntem. Ancak çok ağır ve yağlı yiyecekleri seçmemelisiniz. Aksi takdirde kilo alayım derken mide rahatsızlıklarına ya da reflüye yakalanabilirsiniz.
  • Günde ne kadar kalori aldığınızı hesaplayarak bu miktarı artıracak, kalori yönünden zengin yiyeceklere yönelmelisiniz. Bu yiyecekler: Bal, üzüm pekmezi, Hindistan cevizi, fıstık, badem, fındık, koyun sütü, makarna, soya fasulyesi, yağlı peynir, helva, mayonez, tereyağı gibi besinlerdir.
  • Bağırsaklarımızda bulunan parazitler de kilo almamızı engelleyebilir. Bu nedenle konunun uzmanından yardım almanızda fayda var.
  • Düzenli egzersiz iştahınızı açacağından kilo alımınızı da kolaylaştırır.
  • Fiziksel nedenlerin yanı sıra psikolojik rahatsızlıklar da iştahsızlığa neden olabilir. Çok uzun süredir iştahsızsanız ve kilo kaybediyorsanız bir ruh sağlığı uzmanının yardımına başvurmanız gerekebilir. Moralinizin düzelmesi ile birlikte iştahınızın arttığını da görebilirsiniz. Doktorunuz bu süre içerisinde iştahınızı açmak için iştah açıcı şurup da önerebilir. Bu tür şurupları doktorun tavsiyesi dışında kesinlikle kullanmanızı önermiyoruz.

Kalorisinin yüksek olduğunu belirttiğimiz gıdaları öğün aralarında bolca yiyerek kilo alımını hızlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Diyet Yemekleri başlığı içeren makalemizde diyet sebze yemekleri, diyet yemekleri tarifleri ve rejim yemekleri listesi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top