Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Kimyasal İçermeyen Makyaj Bazı

Kimyasal İçermeyen Makyaj Bazı

Kimyasal İçermeyen Makyaj Bazı

Makyaj tekniklerinin ilk aşamasında cilde makyaj bazı uygulanır. Hem makyajın daha güzel görünmesini hem de sabitlenmesini sağlaması açısından oldukça önemli bir başlangıçtır. Makyajın kusursuz ve pürüzsüz görünmesini sağlayan baz kremleri, cilt tahrişini önlemek için de oldukça önemlidir. Ancak kozmetik sektöründeki ürünleri kullanmak istemeyenler, doğal yollarla makyaj bazı elde edebilirler. Yazımızda sizler için bunun tarifini paylaştık.

Doğal Makyaj Bazı Yapımı

Kullanılacaklar: 25 gram kadar mango buttar, 20 gram kadar shea butter (kalite yağı) , 15 gram bal mumu ve 15 milim civarında tatlı badem yağı.

Hazırlama: Öncelikle ilk aşamada cam bir kaseye bal mumu koyulur ve benmari şeklinde eritmesi gerçekleştirilir. Balmumunun erimesinin ardından onun içerisine mango buttarı, badem yağı ve kalit yağı eklenir. Bu malzemelerin tamamı tahta bir kaşık yardımıyla karıştırılır. Bu karışım eğer sert bir kıvamda ise, badem yağından azar azar ekleyerek kıvamını ayarlamanız mümkün olacaktır.

Kimyasal içermeyen makyaj bazı sayesinde, doğal yollarda cildinizi makyaj işlemine hazırlamış olursunuz. Yapımı oldukça basit olan bu krem baz, her hanımın yapabileceği ve kullanabileceği bir türdür.

 

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top