Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Kırışıklar için Frotoks Yöntemi

Kırışıklar için Frotoks Yöntemi

kirisikliklar-icin-frotoks-yontemi

Kırışıklıklar için kullanılabilecek kremlerin yanı sıra son zamanlarda adından sıkça söz ettiren frotoks yönteminden bu yazımızda bahsetmek istiyoruz. Botoks uygulaması ile benzerlik gösteren frotoks uygulamasının en önemli farkı zehir içermemesidir. Ülkemizde son birkaç yıldır uygulanmaya başlanan bu yöntem kadınların ilgisini oldukça fazla çekiyor.

İlk zamanlarında şaşılık tedavisinde kullanılan botoks yöntemi zamanla estetik alanında da uygulanarak çok başarılı sonuçlar vermiştir. Botoks basit bir şekilde kırışıklık ve mimiklerin neden olduğu düzensiz görüntüyü iyileştirmektedir. Ancak botoks uygulanırken vücuda zararlı kimyasallarında da girdiğini unutmamak gerekiyor.

 

Frotoks Hakkında

Botoksun tersine frotoks uygulamasında vücuda zehir enjekte edilmemektedir. Bu nedenle oldukça sağlıklı olduğu söylenebilir. Vücuda enjekte edilen madde ise azottur. Bu sayede kırışıklıklara neden olan kaslar üzerinde şok etkisi yaratılarak düzgün bir görünüm elde ediliyor. Uygulamanın geçerlilik süresi ise yaklaşık 4 aydır.

 

Frotoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Frotoks sadece kırışıklıkların olduğu bölgelere değil vücutta ağrı hissedilen bölgelere de uygulanabilmektedir. Futbolcuların maç esnasındaki sakatlıklarını iyileştirmek için uygulanan şok tedavisine benzer bir şekilde ağrılara müdahale edilir.

 

Frotoks’un Botoks’tan Farkı

Frotok uygulandığı andan itibaren etkisini gösteren bir uygulama iken botoksun etkisini görebilmek için birkaç gün beklemek gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Göz altı tedavisi Ankara Kliniklerinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Top