Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Kırışıklık İçin Civan Perçemi Maske Tarifi

Kırışıklık İçin Civan Perçemi Maske Tarifi

civan perçemi

Özellikle cilt bakımı için faydalı olan ürünler arasında civan perçemi yer almaktadır. Civan perçemi sayesinde siz de cildinize en güzel maskeyi uygulayabilirsiniz. Kırışıklık için civan perçemi büyük bir nimettir.

Civan Perçemi Maskesi Malzemeleri

* Civan perçemi çiçeği
* Saf su
* Yarım fincan kadar limon suyu
* 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı
* 1 tatlı kaşığı kadar süzme bal
* 1 adet çırpılmış yumurta sarısı

Civan Perçemi Maskesi Hazırlanışı

Saf su içerisine koyduğunuz civan perçemi çiçeğini saf su içerisinde tam olarak 10 dakika kaynatın ve ardından civan perçemini sıkarak süzün. Ardından 1 fincan su soğutmaya bırakılır. Elde edilen bu civan perçemi posası ezilir ve içerisine yarım fincan kadar limon suyu, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ve çırmışmış 1 adet yumurta sarısı içerisine eklenerek iyice karıştırılır.

Soğutulmuş civan perçemi suyunu bu elde ettiğimiz karışımın içerisine ekleyin. Bu karışımın içerisine kıvamı gelene kadar yulaf ununu yavaş yavaş karıştırarak eklemeniz gerekmektedir.

Civan Perçemi Maskesi Faydaları

Özellikle yüz bölgesinde ve boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve yaşlılıktan dolayı oluşan çöküntüler için civan perçemi maskesi kesinlikle uygulanabilen özel tarifler arasındadır. Yukarıda ki karışım hazırlanıp biraz bekletildikten sonra yüz ve boyun bölgesine güzelce yayılır. Civan perçemi maskesi yüz ve boyun bölgesinde yaklaşık olarak 1 saat kadar bekletilir. Bu sürenin ardından maskeyi ılık su ile cildinizden arındırın ve en son gül suyu ile güzelce cildinizi temizleyin.

Bir önceki yazımızda Elma Sirkesinin Cilt İçin Faydaları başlığı içeren makalemizde cilt, cilt bakımı ve elma hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top