Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Kirpiklerinize Vazelin Sürün

Kirpiklerinize Vazelin Sürün

Kirpiklerinize Vazelin Sürün

Hayal ettiğiniz uzunluktaki kirpiklere sahip olmak isteyenlerdenseniz vazelini tercih edebilirsiniz. Gözlere tam olarak rimel sürülmemiş bir makyaj asla doğru bir göz makyajı olmayacaktır. Göz makyajının en önemli parçalarından biri olan kirpikergüzelliğinizi doğrudan etkileyecektir. Eğer kusursuz görünmek isteyen bayanlardansanız kirpik bakımını asla atlamamalısınız. Çekici ve etkileyici bakışlara sahip olmanın altın kuralı olarak nitelendirilen uzun ve gür kirpikler her bayanın en büyük hayalidir. Fakat çoğu bayanzayıf ve güçsüz görünen kirpikler ile yetinmek zorunda kalmaktadır. Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olan bayanlar genellikle rimel kullanımına daha az vakit harcarlar Eğer kısa kirpiklere sahipseniz göz makjanın büyük bir zamanını kirpiklerinize ayıracaksınız demektir. Peki doğal yöntemler ile kirpik uzatmak varken neden saatlerde göz makyajı ile uğraşıyorsunuz?

Uzun Kirpikler İçin Vazelin: Eğer uzun ve sağlıklı görünen kirpiklere merhaba demek isteyenlerdenseniz vazelini tercih edebilirsiniz. Eski yöntemler arasında yer alan vazelin ile kirpik bakımı işlemi için rimel fırçası, çubuk ve vazeline ihtiyacınız var. Bir çubuk ya da rimel fırçası yardımı ile az bir miktarda rimeli kirpiklerinize sürün. Bu uygulama sonrasında kirpiklerinizin daha kalın ve hacimli olacağını hissedeceksiniz. Sağlıklı kirpiklere sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olacak bu uygulamaya bayılacaksınız.

Uzun ve Sağlıklı Görünen Kirpikler İçin Zeytinyağı:Kusursuz ve uzun görünen kirpiklerin bir diğer adresi ise bitkisel yağlar olacaktır. Eğer kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde kısa zaman da uzamasını isteyenlerdenseniz bitkisel yağ karışımından yararlanabilirsiniz.

Uzun Kirpikler İçin Doğal Karışım:

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı hindiastan ceviz yağı
  • 1 yemek kaşığı jojoba yağı

Uzun kirpiklere merhaba demek isteyenlerdenseniz doğal karışımdan yararlanabilirsiniz. Maskemiz için önerilen tüm bitkisel yağları geniş bir kabın içerisinde harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı kirpik diplerine kulak çubuğu ya da rimel fırçası yardımı ile iyice yedirelim. Bu doğal karışımı kirpiklerimize haftada 2 defa olmak üzere uygulayalım.

Uzun Kirpikler İçin Kirpik Hızlandırıcılar:Kirpiklerin uzamasını sağlayan ürünlerden biri de kirpik hızlandırıcı maskaralardır. Sağlıkla uzayan kirpiklere sahip olmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan olacak olan kirpik hızlandırıcılar, kısa zaman da kirpiklerinize 2 kat büyüme gösterecektir.

Sağlıklı Kirpikler İçin E Vitamini:

Hızlı bir şekilde uzayan kirpilklere sahip olmanın en hızlı yolu E vitaminidir. Daha canlı ve sağlıkı görünen kirpiklere sahip olmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan olacak E vitaminini bitkisel yağlar ile harmanlayarak kullanıma alabilirsiniz.

Göz Kapaklarına Masaj Uygulaması:

Kirpik hücrelerinin beslenerek uzmasını sağlayacak olan bir diğer yöntem ise göz kapaklarına masaj uygulamasıdır. Bu planlama kirpiklerinizin daha sağlıklı ve canlı olmasına imkan tanıyacaktır. Eğer sizler de sağlıkla uzayan kirpiklere sahip olmak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top