Buradasın
Ana Sayfa > Kombinler > Kısa Bot Nasıl Kombinlenir?

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir?

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir?

Kısa bot olarak bilinen bootie modelleri, kış aylarında en sık tercih edilen ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır. Bilekte biten ayakkabı modelleri, günlük ve özel gün kombinlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Taytlar İle Kısa Bot Kombini

Alışverişe, sinemaya veya arkadaşlarla buluşmaya giderken en rahat tercih tayt kombinleri olacaktır. Tayt kombinleri, hem şık hem de oldukça rahat bir seçenek olmaktadır. Tayt kombinlerinde birçok kadın ayakkabı seçimi yapmakta zorlanmaktadır. Kış aylarında taytlı kombinlerde kısa bot modelleri kullanılabilmektedir.

Kot Pantolonlar İle Kısa Bot Kombini

Kısa botlar, kot kombinlerinde de sıklıkla tercih edilen bir model olmaktadır. Haki yeşili bu sezonun en moda renkleri arasında yer almaktadır. Kot pantolonlar ile haki yeşili kısa kot kombinleri tercih edilebilmektedir. Farklı bir tarz oluşturmak amacıyla kot pantolonun paçaları kıvrılarak kısa bot kombinleri oluşturulabilmektedir.

Etekler İle Kısa Bot Kombini

Etekler feminen kadınların günlük yaşamında ve ofis kombinlerinde tercih ettiği bir parçadır. Midi etekler veya ofis kombinleri için kalem etek modelleri, kısa botlar ile kombinlenerek kullanılabilmektedir.

Ofis kombinleri yapılırken kalem eteklerin altına taba ve siyah renkli botlar tercih edilebilir. Günlük yaşamda desenli midi etek modelleri kazak ve kısa botlar ile tamamlanarak hem rahat hem de şık bir kombin oluşturulabilmektedir.

Kısa Bot Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Uzun elbise modelleri ile de kısa botlar kombin edilmektedir. Fakat maksi elbise modelleri kısa botları kapattığı için şık durmamaktadır. Ayrıca uzun bir elbisenin altına kısa bot kombin edilecekse, dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Elbise kumaşının kısa olmaması en önemli noktadır. Yandan yırtmaçlı uzun elbiseler ile kısa bot kombinleri doğru yapıldığında şık olmaktadır.

Her ne kadar paçaları kıvırarak kot – kısa bot kombinleri kullanılsa da, boy frend jean modelleri ile kombinler yakışmamaktadır. Bu tarz kombinlerde pantolonun çok bol olmamasına ve kıvrılan paçaların kaba, özentisiz durmamasına özen gösterilmelidir.

Ayrıca kısa botlar, kısa boylu bayanların boyunu kestiği için önerilmemektedir. Boy kesme problemini önlemek için pantolon ve kısa bot aynı renklerde seçilerek kamufle edilmektedir.

Bir önceki yazımızda Şubat ayı için hoş bir kombin başlığı içeren makalemizde kış kombinleri ve ocak ayı kombini hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top