Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Kişinin Yalan Söylediği Beden Diliyle Nasıl Anlaşılır?

Kişinin Yalan Söylediği Beden Diliyle Nasıl Anlaşılır?

Beden Dili İle Yalan Söyleme

Kişinin Yalan Söylediği Beden Diliyle Nasıl Anlaşılır?

Beden dili ile ilgili insanların yalan söylediğini anlamak o kadar da kolay değildir. Bunu kavrayabilmek için öncelikle bazı bilgileri edinmek gerekiyor. Yalan söyleyen kişinin dediklerine değil, hareketlerine odaklanmak adına gözlemcilik de şarttır.

Öncelikle şunu belirtebiliriz ki, yalan söyleyen kişi de bir gerginlik göze çarpar. İlk dikkat edilmesi gereken husus budur. Ruhsal olarak verilen gerginlik tepkisi ile birlikte kişinin gerginliği bedenine de yansır. Bu gözlemci açısından sağlam bir ipucudur. Yalana başvuran kişideki bazı fizyolojik hareketler ise, kişinin elleriyle ya da elinde bulunan bir cisimle oynamaya başlaması, hareketlenme olarak belirtilebilir. Kişinin bahane üretmesi de yalan için bir ipucudur.

yalan-soylemek

Yalan söyleyen kişi bahane üretir. Yalan sonrası farklı bir iş ile uğraşmaya yeltenir. Konuyu değiştirmeye çalışır. Önemli bir tespit olarak da kişini eliyle oynaması ve avuç içini karşı tarafa göstermesi birer malzeme örneğidir.

Yalan söyleyen bir kişini diğer özelliği ise burnunun kaşınmasıdır. Pinokyo karakterinin de bu sebepten esinlendiği belirtilmiştir. Beden dili ile yalan söyleyen kişiyi tespit ettirici hareketler arasında göz kaçırmak, kafanın başka yöne çevrilmesi, ellerin yüzüne yaklaşması, öksürme, ıslık çalma, göz-kulak kaşıma gibi hareketlenmeler de yalan için birer ip uçlarıdır.

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top