Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Kol Tüyleri için Epilasyon Önerileri

Kol Tüyleri için Epilasyon Önerileri

kol-tuyleri-icin-epilasyon-onerileri

Bazı kadınların önemli estetik sorunlarından biri de kollardaki tüylerdir. Özellikle beyaz tenli kadınlarda yoğun olan kol tüyleri hoş olmayan görüntüler çıkarabilir. Bu nedenle kadınlar bu bölgedeki tüyleri çeşitli epilasyon yöntemleri ile yok etmeye çalışırlar. Bu yazımızda belli başlı yöntemleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

  • Bilinen ilk yöntem eski bir teknik olan ağdadır. Isıtılan ağda kola spatula ile sürüleren üzerine bez yapıştırılır ve tüylerin çıkış yönünün tersine hızla çekilir. Ağda 2 ay süre ile sizi idare edecektir çünkü kollardaki tüylerin çıkma hızı oldukça yavaştır. Ağda kullanmanın en belirgin yan etkisi kollarda ortaya çıkan sivilcelerdir. Özellikle hassas cilde sahip kadınlarda sivilce oluşumu sıklıkla görülür. Ağdadan önce sürülecek bebek pudrası sürerek sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise tüy dökücü kremlerdir. Süresi ağda kadar uzun olmasa da daha az acılı ve hızlı bir yöntemdir. Kokulu krem seçenekleri oldukça fazladır.
  • Epilasyon cihazları ile de kollardaki tüyler alınabilir. Epilasyon cihazının buzlu olmasına dkkat ederseniz daha az acı hissedersiniz. Buz bölgeyi uyuşturur ve daha az acı çekmenizi sağlar

 

Bilinmesi Gerekenler

  • Ağda ve epilatörden sonra nemlendirici krem kullanmak tahrişi azaltacak ve sizi rahatlatacaktır.
  • Her ne kadar pratik gözükse de jilet kullanımından kaçınılmalıdır. Kesikler oluşabilir ayrıca kıl köklerinde kalınlaşmaya da neden olabilir.
  • Genelde yumuşak ve ince olan kol tüyleri ağdadan sonra farklılaşabilir.
  • Aktarlardan alınan ve etkisi bilinmeyen ürünlerin kollarda kullanılması zararlı olabilir.
  • Kol tüylerini tekrar almak için 2 ay beklenmelidir. Sık sık ağda yapmak tahrişe neden olabilir. Kol tüyleri çok sert ve kalın olmadıkları için uzarken çok rahatsız edici bir görünüm sergilemezler.

 

 

Bir önceki yazımızda Göz Çevresi Kırışıklıklarına Karşı Maske Tarifleri başlığı içeren makalemizde göz çevresi kırışıklıkları için doğal çözüm, göz çevresi kırışıklıkları için kesin çözüm ve göz çevresi kırışıklıkları için maske hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top