Buradasın
Ana Sayfa > Sağlık > Kurdeşen Hastalığı Nedir?

Kurdeşen Hastalığı Nedir?

Kurdeşen Hastalığı Nedir

Kurdeşen Hastalığı Nedir? 

Ütiker hastalığı halk tabiri ile kurdeşen hastalığı ciddi bir deri hastalığıdır. Nedenleri arasında sağlıklı bilgilendirmeler mevcut olmasa da her insanda çıkabilecek olağan bir hastalıktır. Daha çok deri problemleri yaşayan ve alerjisi olan insanlarda sıkça görülmektedir. Kurdeşen, bacak, kol, eklem bölgeleri, yüz hatta kafada bile çıkmaktadır.

Kurdeşen Belirtileri

Kurdeşen deride yayılması muhtemel bir hastalıktır. Kaşıntısı başladığında durmayan ve gittikçe artan bir hastalıktır. Vücut kırmızı pul şeklinde görüntü oluşturur. Yüksek sıcaklıkta ve terleme esnasında kendisini gösterir. Kepeksi bir görüntü veren kurdeşende kaşıdıkça kuru deri dökülmesi meydana gelir.

kurdesen-nedir

Kurdeşen Tedavi Yöntemleri

Tedavi için doktora gitmek şarttır. Zira kurdeşen kaşıdıkça artan bir hastalıktır. Özellikle yazın çekilmezdir. Kış aylarında da kendisini saklar, az bir sıcaklıkta kendisini gösterir. İlaç ve kremler sayesinde hasta hastalıktan kurtulabilir.

Önlemler

Çok sık yediğiniz yemekleri seyreltmek gerekir. Özellikle alerji kaynaklı yiyeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Yağlı ve çikolata gibi yiyecekler hastalığı tetikler. Cips, kola da teşvik edici yiyecek ve içecekler arasındadır. Vücudu terli bırakmamaya özen gösterin. Özellikle yaz aylarında vücudunuzu serin tutmaya gayret gösterin.

Bir önceki yazımızda Evde Doğal Diş Macunu Yapmak başlığı içeren makalemizde diş macunu nasıl yapılır, doğal diş macunu nasıl yapılır ve ev yapımı diş macunu hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top