Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Kuru Saçlar İçin Besleyici Kür

Kuru Saçlar İçin Besleyici Kür

kuru saçlar için besleyici kür

Kuru saçların bakımında kullanılan besleyici kür ile saçlarınız kısa sürede canlanacak ve dökülen saçlarınız artık dökülmeyecek. Hem bayanlar hem de erkekler saç bakımı konusunda oldukça titiz davranmalıdır. Aynı zamanda saç dökülmeleri sağlık sorunları nedeni ile de dökülebilir. Stres nedeni ile ve dış faktörlerden dolayı saç dökülmeleri meydana gelmektedir.

Saç dökülmelerinde aynı zamanda mevsim geçişlerinin etkisi de görülmektedir. Eğer sağlık yönünden bir sorununuz yok ise saç bakımı ile bu dertten kurtulabilirsiniz. Asitli yiyeceklerden, baharatlı yiyeceklerden uzak durmanın yanında bol bol su içmekte saç için oldukça faydalıdır.

Besleyici saç kürü tarifi ile sönük ve bakımsız saçlarınızı canlandırma vakti geldi!

Kuru Saçlar İçin Besleyici Kür Tarifi

* 1 yemek kaşığı kadar sızma zeytinyağı

* 1 yemek kaşığı kadar Argan yağı

* 1 tatlı kaşığı susam yağı

Besleyici Saç Kürü Yapımı

Argan yağı, sızma zeytinyağı, susam yağını saç uzunluğuna ve yoğunluğuna göre ayarlayarak bir kabın içerisinde karıştırın. Besleyici kürü saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve biraz bekletin. Ardından saçlarınızı soğuğa yakın bir su ile yıkayın ve istediğiniz şampuanı saçlarınıza sürün.

Bir önceki yazımızda Saçları Yumuşatan Muz Maskesi başlığı içeren makalemizde muz maskesi, saç bakımı ve saç maskesi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top