Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon yöntemleri

Lazer epilasyon, tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişilerin, kıl kökünün yakılması ile yapılan bir kıl alma yöntemidir. Lazer Epilasyon yöntemleri insanların, ten rengine veya dalga boylarına göre  farklılık göstermektedir. Lazer Epilasyon yöntemleri şu şekildedir;

IPL  Lazer Epilasyon yöntemi

Bu epilasyon yöntemi kesik kesik ışınlar verilerek yapılmaktadır. Tüyleri daha geç bir sürede alır fakat düzenli kullanıldığında tüylerde azalma ve yok olma gözlemlenir.

Ruby Lazer Epilasyon yöntemi

IPL yöntemi gibi kesik ışınlar kullanılmaktadır. Fakat bu yöntem kısa ve ince  tüylere etki etmektedir. Bu yöntem zaman içinde tüylerin kaybolmasını sağlar ve diğerlerine göre daha az acı verir.

Nd: Yağ Lazer Epilasyon yöntemi

Bu yöntem ile koyu tonlarda ten rengine sahip kişilerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Yakma özelliği ile kılın en köküne ulaşır ve dalga boyu çok derine etki edererek kılı yakar. Kıl kökünün çok derinlerine inmesi nedeniyle ağrı olabilir. Koyu tene sahip kişiler bu yöntemi kullanabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon yöntemi

Sadece açık tenli kişilerde kullanılır. Vücudun her yerine uygulanmaz. Yüz, omuz ve kol hariç bütün bölgelere uygulanabilir. Koyu tene sahip kişiler bu yöntemi kullanamazlar.

Diode Lazer Epilasyon yöntemi

Her cilt rengine sahip kişilerde ve vücudun her bölgesinde uygulanabilir. Pratik ve çabuk sonuçlar veren bu yöntem bayanların en çok tercih ettiği lazer epilasyon şeklidir.

NOT: Lazer epilasyon yaptırmadan önce araştırın.Hiç bilmediğiniz ve güvenmediğiniz bir yerde yaptırmayın veya ilk önce deneme yapın daha sonra tamamen yaptırın. Sağlığımız bizim için önemlidir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top