Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, son zamanlarda bayanların en çok tercih ettiği ve kullandığı yöntemlerden biridir. Hem pratiktir hemde kılları kökünden yaktığı için çok kolaylık sağlar. Bayanlar gibi erkekler de lazer epilasyon yaptırabilir. Fakat hamile veya deri hastalığı olan bayanlarda kullanımı uygun değildir. Lazer epilasyon, kılların köküne inerek tamamen ortadan kaldırmayı hedefler. Bu uygulama ile 5-6 seans sonunda klıllardan tamamen kurtulabilirsiniz. Tüyler tekrar çıkabilir ama bu eskisi gibi kalın kıllar  değil ince ve çok açık renkli kıllardır ve rahatsızlık vermez.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Lazer epilasyon yaptırılmadan önce çok araştırılmalı ve işini iyi yapan kişilere yaptırılmalıdır. Kötü bi sonuçla karşılaşılabilir. Vücutta yanıklar ve yaralar oluşabilir.
  2. Seans sayısı kıl yapısına göre değişiklik gösterir. Genellikle 4 seans sonunda biter fakat kıllarınız kalın ise daha uzun sürebilir.
  3. Lazer epilasyon uygulandıktan sonra açık bölgeler çok iyi korunmalı ve dikkat edilmelidir. Yüz bölgesine yapılan epilasyonda, 50 faktör güneş kremi uygulanmadan dışarı çıkılmamalıdır. Güneş ışınları cildinizde kızarıklık oluşturabilir. Kış aylarında yapılan lazer epilasyon daha sağlıklıdır.
  4. Lazer epilasyon fiyatları her yerde farklılık gösterebilir. Ortalama fiyatlarda bir yer seçilmesi daha uygundur.
  5. Güvenli ve sertifikalı kişilere yaptırmanız daha kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlar.
  6. Lazer epilasyon ile bacaklardaki batık ve pürüzlerden kurtulmuş olursunuz.

 

Bir önceki yazımızda Göbek Eritmek için Öneriler ve Maske Tarifleri başlığı içeren makalemizde göbek eritme, göbek eritmek için bitkisel çözüm ve göbek eritmek için ne yapmalı hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top