Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyunun faydaları

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Yer altında çıkan mucizevi kaynaklardan bir tanesidir maden suları. Yurdumuzda çeşitli bölgelerden çıkarılabilmektedir. Gaz, element ve mineral tuzu birleşimi ile oluşur. Potasyumu, magnezyumu, fosfatı ve kalsiyumu düzene sokar. Vücut toksinlerini de dışarı atar.

Maden suyu soda değildir. Çünkü maden suyu en doğal hali ile çıkarılır. Sodaya ise eklemeler yapılır (karbondioksit gazı). Maden suyunda asit yoktur. Mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Yetişkinlerin düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir. Maden suyu ile çocukların daha sağlıklı büyüdüğü tespit edilmiştir. Hamiler için da sindirim yararı amaçlı önerilir.

Maden suyu cilde güzellik de katar. Sivilcelere iyi gelir, kırışıklığı önler. Maden suyu cildi genç kılar. Böbrek taşı için de bir filtre görevi yapar. Böbrek taşı olanların taşı düşürmek için kullanması gereken en doğal yöntemdir. Sindirim sistemini düzene sokar. Kemiklerin olgunlaşmasını sağlar ve kemikleri onarır. Mide ekşimesi ve mide yanması geçirenler için birebirdir. Gaz problemleri için çözücü ilacıdır. Yemeklerden sonra oluşan şişliği giderir.

maden-suyu

Ayrıca maden suyu;

  • Şeker hastalarına
  • Prostat hastalarına
  • Kalp hastalarına
  • Meme kanseri hastalarına
  • Gut hastalarına
  • Obezitelere

Son derece yararlı bir içecektir.

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top