Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj fırçaları bir kadının en önemli yardımcılarından. Onları temiz tutmakta sivilcelerin, siyah noktaların oluşumunu engellemek ve yüzünüzü mikroplardan korumak için bizim görevimiz. Eğer aniden yüzünüzde sivilcelenme olduysa bunun sorumlusu kirli makyaj fırçaları olabilir. Eğer fırçalar kaliteliyse temizlenmesi çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bebe şampuanı almak. Fırçaları ılık suda bebe şampuanı ile yıkamak. Ama dikkat etmeniz gereken bir kısım var fırçaları şekillerine göre yıkamanız çok önemli.  Eğer yuvarlak şekilli bir fırça yıkıyorsanız öncelikle avucunuza bebe şampuanını dökün ıslattığınız fırçayı daireler çizerek köpürtün ve nazikçe durulayın. Eğer düz uçlu bir fırça yıkıyorsanız ıslattığınız fırçayı avucunuza döktüğünüz şampuanda ileri geri hareket ettirin ve köpürtün daha sonra da durulayın.

Yıkama işleminden sonra fırçalarınızı bir havlunun üzerine yerleştirip kurumaya bırakın. Fırçalarınızı düzenli olarak yıkamanız ve temiz tutmanız cildinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Siyah noktaların artmasının  ya da ani sivilcelenmelerin nedeni genellikle gözenekleri tıkanan cilttir. Kirli fırçalar da gözeneklerinizin tıkanmasına yol açabilir.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top