Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Makyaj Fırçaları

Makyaj Fırçaları

Makyaj Fırçaları

Makyaj malzemelerini yüzümüze uygulamak için çeşitli aparatlar kullanılmaktadır. Bunların kullanımı yüzün daha doğal ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Özellikle Makyaj Fırçaları daha net ve güzel bir görünüm sağlar. Fakat her malzeme için ayrı ayrı kullanılan Makyaj Fırçaları bulunmaktadır. Tek bir fırça ile ya da herhangi bir fırça ile her işlem yapılamaz. Fırça setleri oldukça pratik bir çözüm olacaktır.

Makyaj Fırçaları

Pudra Fırçası: Pudarnın yüzde iyi dağılmasını sağlar, pürüzlü ve topaklı katman kalmasını engeller. Her yerde bulabileceğiniz pudra fırçası oldukça yumuşak ve büyük olmalıdır.

Fondöten Fırçası: Fondötenin cilde iyi yayılmasını ve doğal bir görünüm kazanmasını sağlar. Pudra fırçası ile çok karıştırılır fakat fondöten fırçası, uç kısımlara doğru daha ince tüylerden oluşur. Genellikle uç kısımları farklı renkte olmaktadır.

Allık Fırçası: Fondöten fırçası ile benzer olup bir hayli karıştırılmaktadır. Fakat aralarındaki fark allık fırçası bir tarafa doğru eğilimlidir. Çünkü allık sürülürken yanaklara bu eğim sayesinde bir hava katılmaktadır. Satıın alırken fırçaların yumuşak olmasına özen gösterin.

Kaş Fırçası: Oldukça kullanışlıdır, bir tarafında iki özellik bulunmaktadır. Birisi fırça şeklinde kaşları taramak için diğeri ise çşekil vermek için kullanılır. Kaş fırçası ile kaşların düzgün ve kalın gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Kapatıcı Fırçası: Küçük ve küt uçlu bir fırçadır. Cilt üzerindeki lekeleri bu fırça ile sürülen kapatıcı yardımıyla kapatabilirsiniz. Ne kadar küçük olursa o kadar iyidir.

Ruj Fırçası: Diğer fırçalara göre biraz daha sert bir yapıdadır. Dudağa zarar vermeyecek şekilde rujun dudağa yereşmesini sağlar. Özellikle çatlak olan dudaklarda her noktaya sürülebileceği için oldukça kullanışlıdır.

Eyeliner Fırçası: Kılları oldukça yumuşak bir fırça çeşididir. Özellikle jel eyeliner sürmeyi sağlayan ince uçuyla gözlere zarar vermeyen kullanışlı bir fırça türüdür.

NOT: Her fırçanın kullanım alanı farklıdır, başka fırçalar kullanıldığında makyaj hataları oluşmaktadır. Çoğu kişi Makyaj Fırçalarını tercih etmez, fakat bu fırçalr ile makyaj daha kusursuz ve hoş olmaktadır. Cilde zarar vermeyen güzel fırça seçimi de oldukça önemlidir.

 

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top