Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır

Her bayan kendi yüzüne göre ve kendi bildiği şekilde makyaj yapar. Her kesin makyaj yapma tekniği biribirinden farklıdır. Kimi bayanlar, dudaklarını ön plana çıkarmak ister kimisi gözlerine önem verir. Her nasıl yapılırsa yapılsın makyaj yapmak bir sanattır. Peki bu sanatı doğru şekilde nasıl yapabiliriz ?

Makyaj Nasıl Yapılır 

  1. İlk olarak makyaja başlamadan önce cilt temizliği sağlanmalıdır. Temiz cilt üzerine krem uygulanmalıdır. Krem kullanmanın amacı makyajın cilde oturmasını salamaktır. Krem kullanılmadığında fondöten çamur gibi görünebilir.
  2. Krem uygulandıktan 15 dakika sonra fondöten sürmeye geçilir. Yüzük parmağıyla sürüldüğünde başarılı bir sonuç elde edersiniz. Su bazlı fondötenler kullanmak daha iyidir ve fırça ile sürülmelidir.
  3. Fondötenden sonra göz makyajına geçmelisiniz. Kaşlarınız seyrek veya düzensiz ise kahverengi göz kalemiyle düzeltebilirsiniz. Göz renginize uygun bir farı göz kapaklarına ister kalem gibi ister dağıtarak sürülür. En son rimel uygulanır. Kat kat yerine bi kere sürerseniz daha başarılı sonuçlar elde edersiniz.
  4. Gözlerin daha çekik olmasını istiyorsanız farın üzerine eyeliner uygulanır. Eyeliner çekmekte zorlanırsanız ince uçlu siyah bir göz kaleminden yararlanabilirisniz. Gözlere ince bir çizgi çekilirse bakışlar daha sert görünecektir. Gözlerin alt kısmına kalem çekip hafif bir şekilde dağıtılırsa buğulu bir göz makyajı yapmış olursunuz.
  5. Daha sonra allık uygulanmalıdır. Ten renginize uygun renkte olup ve pastel tonlarda seçilmelidir.Beyaz tenli iseniz bronz tonlarda sürmeniz hata olacaktır. Allık hafif ve yukarı doğru fırça ile sürülmelidir.
  6. Bütün yüzünüzü tamamladıktan sonra farınıza uygun bir ruj seçip makyajı sonlandırabilirsiniz. Canlı dudaklar istiyorsanız dudak parlatıcıları kullanılabilir.

 

Bir önceki yazımızda Retro Makyaj Teknikleri başlığı içeren makalemizde makyaj nasıl yapılır, retro makyaj nedir ve retro makyaj oyunları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top