Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Metabolizmayı Hızlandıran İçecekleri Biliyor Musunuz?

Metabolizmayı Hızlandıran İçecekleri Biliyor Musunuz?

Metabolizmayı Hızlandıran İçecekleri Biliyor Musunuz?

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler olduğu gibi, içecekler de var. Evde hazırlayabileceğiniz bu içeceklerle metabolizmanızı hızlandırıp daha hızlı kilo verme şansına da sahip olabilirsiniz. Spor ve diyetin yanı sıra bu içecekleri de içerek süreci hızlandırmanız mümkün.

Düzenli olarak tükettiğinizde metabolizma hızlanır ve vücut daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacağı için de yağ yakımı hızlanır.

 

Metabolizmamızı Hızlandıran İçecekler Listesi

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel İçecek 1

Malzeme: 2 tane elma, 1 tane limon, 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 tatlı kaşığı tane halinde karabiber, 1 çubuk tarçın

Hazırlanış: Elma ve limonları dörder parçaya bölerek 3 litre suyun içinde iyice kaynatın. Kaynatma işlemi meyvelerin özlerini bırakmalarını sağlayacaktır. Daha sonra bu suyu kapalı bir kavanoza alarak 3 gün karanlık bir yerde bekletin. Ağzının sıkıca kapalı olmasına özellikle dikkat edin. 3 günün sonunda elde edeceğiniz içeceği her gün bir bardak içebilirsiniz. Bu içecek metabolizmayı hızlandırdığı gibi iştahı da keser

Önemli Not: Reflü rahatsızlığı olan kişilerin kullanması kesinlikle önerilmez.

 

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel İçecek 2

Malzeme: 2 litre su, 2 adet orta boy salatalık, 1 adet limon, 15 adet taze nane yaprağı

Hazırlanış: Tüm malzemeyi bir kaba alarak karıştırıcı yardımı ile iyice karıştırın. (Salatalıklar soyulmamalı) Karışımı bir gün boyunca buzdolabında beklettikten sonra her gün bir bardak içebilirsiniz. Ancak içmeden önce kabı çalkalamanız gereklidir. Metabolizma hızlandırmada başarılı bir içecektir.

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel İçecek 2

Malzeme: 6 adet kuru erik, 1 adet orta boy enginar, yarım çay bardağı ada çayı, yarım çay bardağı papatya, 1 tutam lavanta, 1 çay bardağı funda yaprağı

Hazırlanış: Enginar ve erikleri karıştırıcıda karıştırdıktan sonra diğer malzemeler üzerine eklenir. Üzerine 1 litre kaynamış su ilave edilir. 20 dk demlenmeye bırakılır ve ılık iken süzülür. İçecek günde bir bardak içilir. Metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra vücudu besleyici etkisi de vardır.

 

Metabolizmayı Hızlandıran Çay

Malzeme: 8 bardak demlenmiş yeşil çay, 1 adet mandalina, 1 avuç taze nane

Hazırlanış: Tüm malzemeler cam bir kavanozda karıştırılarak bir gün boyunca bekletilir. Elde edilen içecek günde bir bardak içilebilir

 

Metabolizmayı Hızlandıran Doğal İçecek

Malzeme: 1 su bardağı ılık su, 1 çay kaşığı bal, 14 damla limon

Hazırlanış: Her gün yapılarak taze bir şekilde içilmesi gereken bir içecektir. Kahvaltıdan 30 dk ya da 1 saat önce içerseniz etkisini gösterecektir.

Hatırlatmakta fayda var ki mide rahatsızlığınız varsa limon miktarını azaltabilirsiniz.

 

Önemli Not: Hazırlanan içeceklerin tansiyonunuz üzerinde olumsuz bir etkisini hissettiğiniz an kullanmayı bırakmanız sağlığınızı korumanız açısından faydalı olacaktır.

 

Bir önceki yazımızda Diyet Önerilerimiz başlığı içeren makalemizde diyet listesi zayıflamak için, diyet yemekleri ve sağlıklı diyet listeleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top