Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Mezoterapi Hakkında Her Şey

Mezoterapi Hakkında Her Şey

mezoterapi-hakkinda-hersey

Mezoterapi uzun yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi ile saç dökülmesi, eklem hastalıkları, sedef, kronik ağrılar gibi birçok rahatsızlığa çare bulunmaktadır.

Son zamanlarda bu işlevlerinin yanı sıra mezoterapi vücut hatlarının düzeltilmesi, fazla yağlardan kurtulma, selülit, kırışıklık, kilo verme gibi estetik amaçlı olarak da uygulanmaktadır. Duruma göre 2 hafta aralıklarla yapılan seansların sayısı 3-15 arasında değişmektedir.

 

Uygulama Nasıl Yapılır?

İğne yardımı ile derinin orta tabakasında yer alan yağ dokusuna vitamin, hormon, antibiyotik, bitkisel özler ve benzeri maddeler enjekte edilmektedir.

 

Selülit Tedavisinde Mezoterapi

Mezoterapi yöntemi ile bozulmuş olan yağ dokusu hızlıca tedavi edilir. Böylece dolaşım düzene girer ve selülitler ortadan kalkar.

 

Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme

Cildin ihtiyacı olan vitaminler enjektör yardımı ile cilde verilir ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olunur. Kalojen üretimi artırılır ve cildin elastik yapısı korunur. Kol, el ve yüz bölgesine yapılabilen mezoterapi uygulamasının uzman eller tarafından, onaylı kliniklerde yapılması çok önemlidir.

 

Mezoterapi ile Kilo Verme

Mezoterapi yöntemi ile vücudun belli bölgelerinde biriken yağlar parçalanır ve bir daha yağ oluşması engellenmeye çalışılır. Böylece istenmeyen yağlardan hızlıca kurtulabilirsiniz.

 

Mezoterapi ile Saç Bakımı

Saç dökülmesi sorunu günümüzde kadın ya da erkek birçok insanın sorunudur. Dökülmenin yanı sıra mat ve cansız saçlar için de ihtiyaç duyulan maddeler mezoterapi ile saç köklerine enjekte edilir ve kökten bir tedavi sağlanır. Kullanılan şampuan ve kremler saçı dıştan onarmaya çalışır, halbuki mezoterapi ile sorunun kaynağına inilir.

 

Mezoterapi Etkisinin Başlaması

Mezoterapi uygulamasının etkisini ne zaman göstereceği kişinin vücut yapısı, rahatsızlığın derecesine göre değişmektedir. Buna göre kimi hastalarda ilk seanstan hemen sonra etki kendisini hissettirirken bazı hastalarda ise sonuç almak için 2-3 seansa ihtiyaç duyulabilir.

 

Mezoterapinin Kalıcılığı

Mezoterapinin ne kadar kalıcı olacağı kişinin yaptığı diyet ve egzersize göre değişmektedir. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz sayesinde etkinin süresini uzatabilirsiniz ancak yaşlılığı durdurmaya yönelik bir etkisi elbette ki yoktur.

 

Mezoterapi Esnasında Acı Duyulur mu?

Uygulama öncesinde bölge kremler ile uyuşturulur. Böylece sadece hafif yanma ve batmalar hissedersiniz.

 

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Uzman eller ve onaylı kliniklerde yapıldığı sürece mezoterapinin çok ciddi yan etkileri yoktur. Nadiren görülen yan etkiler ise şunlardır:

  • Enfeksiyon
  • Şişlik
  • Lekelenme
  • Morarma
  • Alerjik tepki
  • İz
  • Sivilce

 

Mezoterapi ücretlerini öğrenmek için tıklayınız.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top