Buradasın
Ana Sayfa > Parfüm > Parfüm Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

Parfüm Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

parfum-nasil-secilir-ve-kullanilir

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve parfümünüzün kalıcılığını artırmak için nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazımızda parfümü nasıl seçeceğimizi ve nasıl kullanmamız gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Parfüm Seçimi

  • Güçlü Bir burun

Doğru parfümü seçebilmek için hassas bir burna sahip olmanız gerekiyor.  Hassas burna sahip olmak doğuştan olabileceği gibi geliştirilebilecek bir özelliktir de. Bunun için meyve, sebze, krem her şeyi koklayın ve koku alma duyunuzu geliştirin.

 

  • Sabır

Doğru parfümü seçebilmek için acele etmemelisiniz. Örneğin bir saat içerisinde sadece 3 adet parfümün kokusunu doğru bir şekilde alma şansınız vardır. Daha sonra burun deyim yerindeyse yorulur. Parfümü sıktıktan sonra koklamak için en az 15-20 sn beklemek gerekiyor ki fazla alkol kokusu uçsun. Yoğun bir günün ardından parfüm seçmemeye özen gösterin, çünkü beyniniz gibi duyularınız da yorulur.

 

  • Denerken Doğru Bölgelere Uygulayın

Metal takı bulunan bileğinizin üzerine parfümü sıkıp asıl kokuyu alamazsınız. Bu nedenle takı kullanmadığınız bileğinizi seçin. Parfümü şişesinde ya da havaya sıkıp koklayarak teninizde nasıl kokacağını öğrenemezsiniz. Her parfüm kişiye özel ten kokusu ile birleşerek farklı özellikler gösterebilir.

 

  • Kokuları Çok İncelemek

Elbette parfüm hakkında temel bilgilere sahip olmak olumlu ancak en nihayetinde önemli olan sizde bıraktığı histir. Bu nedenle içeriğinde bulunan koku ve maddeleri kılı kırk yararak incelemeye çalışmayın.

 

  • Fiyat

Parfümde yüksek ücret her zaman kalite sunamayabiliyor. Bu nedenle aynı parfüm sizde ve arkadaşınızda çok farklı ise bozulmuş olma ihtimali vardır.

 

Doğru Parfüm Kullanımı

Cildinizin nemli olması parfümü daha güçlü tutmasını sağlar. Bu nedenle hem cilt sağlığınız hem de parfümünüzün kalıcılığı için cildinizi daima nemli tutun.

Kokuyu bilek, boyun ve eklem yerlerinize uygularsanız kalıcılığını artırmış olursunuz.

Parfümü bileğe sıktıktan sonra ovuşturmayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin.

Bir önceki yazımızda Gül Kokulu Parfüm Markaları başlığı içeren makalemizde gül kokulu bayan parfümleri, gül kokulu parfüm markaları ve gül kokulu parfümler hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top