Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Rihanna’nın Güzelliği

Rihanna’nın Güzelliği

Rihanna'nın Güzelliği

Rihanna’nın kıvrımlı ve güzel vücudu bütün kadınlar tarafından beğenilir. Sesiyle kulaklara hitap eden şarkıcı, fiziği ile de gözlere hitap etmesini bilir. Rihanna 1,72 cm boya ve 60 kilogram ağırlığa sahiptir. Güzel vücudunu ise spora borçludur.

Rihanna, turne zamanlarında bile spor hocalarıyla geziyor ve saat kaç olursa olsun günlük egzersizini yapmayı ihmal etmiyor. Haftanın beş günü yarım saatlik etkin spor yapan Rihanna, vücudunun güzelliğini buna borçlu olduğunu söylüyor.

Rihanna’nın tercih ettiği sportif faaliyetler arasında, koşu bandı, ip atlama, jogging, bisiklet çevirme gibi hareketler bulunuyor. Sürekli olarak dans eden Rihanna, dansı spor olarak görmemesine rağmen vücudunun şekillenmesinde oldukça yararlı olduğunu söylüyor. Herkesin kendi evinde yapabileceği basit hareketleri fırsat buldukça yaparak formunu korumayı başarıyor.

Rihanna kalçası ve bacaklarının şekli için ayrıca özeniyor. Çünkü her kadının bu bölgeler için özen gösterdiğini ve güzel hatlara sahip olmak istediğini vurguluyor. Ayrıca Rihanna’nın görüşüne göre güzel olmak 90-60-90 olmak demek değil, fit ve sağlıklı olmak.

Rihanna’nın Egzersiz Programı

Birer gün arayla yapılan bu egzersiz aşağıda belirtildiği şekildedir.

Pazartesi – Çarşamba – Cuma

Karın hareketlerinin içerisinde sıçrama yürüyüşü de vardır. İki bacak için 15’er kez sıçrama yürüyüşü yapılır. İlk önce sıçrandığında bacaklar iki yana açılır ve eller havada birleşir, ikinci sıçramada ise kollar yana açılır. Bu hareket tam 60 kez tekrarlanır.

Kardiyo hareketleri arasında ise iki set halinde 15 tekrarlık şınav hareketi vardır. Ayrıca 50 tekrarlı olarak yerinde hızlıca koşulur. Karın ve bacak kaslarını çalıştıran çömelip zıplama hareketi ise 5 kez tekrar edilir. Ayrıca kalça sıkılaştırma hareketleri de gün içinde sürekli olarak tekrar edilir.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top