Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Rimel Uygulama Hileleri

Rimel Uygulama Hileleri

Rimel Uygulama Hileleri

Bakışlara güç ve anlam kazandıran rimeller, göz makyajının en önemli tamamlayıcısıdır. Ayrıca yüzü yorgun görüntüden arındırır ve canlılık kazandırır. Ancak maskara uygularken istediğiniz sonuçları almak için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekmektedir.

Maskara Sürmenin Püf Noktaları

 Rimel kullanırken dikkat edilecek bazı püf noktaları şunlardır:

 

  • Uygulamada sürme şekliniz etkilidir. Rimeli dipten uçlara doğru üst kirpiklerinize sürün. Kuruması için bir süre bekleyip ikinci katı sürün.
  • Öncelikle rimelinizin kaliteli ve dökmeyi engelleyici olmasına özen gösterin.
  • Rimelden en başarılı sonucu almak için önceden bir kıvırıcıyla kirpiklerinizi kıvırın.
  • Göz şeklinize göre rimel sürerseniz çok daha etkili sonuç alırsınız. Gözleriniz arasında fazla mesafeniz varsa, rimelin sürülüş yönü içe doğru olsun. Böylece açıklığın kapanmasına yardım edersiniz. Eğer göz mesafeniz birbirine yakınsa tam tersi işlem uygulayın. Yani kirpiklerinizi ortaya ve dışa doğru rimelleyin.
  • Göz yapınız hafif aşağı doğruysa orta kirpiklerinizi daha çok uzatın. Böylece denge sağlamaya yardım etmiş olursunuz.
  • Rimeli alt kirpiklere yoğun sürmeyin. Yapay bir görüntüye neden olmamak için hafifçe belirginleştirmek yeterli olacaktır.
  • Üst üste boyaya maruz kalan rimel fırçası çoğu zaman topaklanmaya neden olur. Bunu önlemek ve göz sağlığınızı korumanız için fırçaların temizliğine dikkat edin. Böylece daha pürüzsüz kirpikleriniz olacaktır.
  • Eğer renkli maskaranız varsa farınızla ve göz renginizle uyumlu olmasına dikkat edin.

 

Lens ve Gözlük Kullananlar İçin Rimel Kullanımı

  • Lens kullanıyorsanız, lensler rimel sürmeden önce takılmadır.
  • Gözlük kullanıyorsanız, gözlük camlarına kirpiklerinizin değmemesi ve size rahatsızlık vermemesi için çok uzun gösteren maskara fırçalarını kullanmayın.

Maskara Kullanım Süresi

 En yaygın yapılan rimel kullanım hatalarından biri rimelin kullanım tarihine bakmadan kirpiklere sürmektir. Bir maskaranın ortalama kuruma süresi 3 aydır. Rimelinizin kuruduğunu hissediyorsanız badem yağı ekleyin ve yumuşamasını bekleyin. Böylece hem kirpiklerinizin dökülme riskini azaltırsınız hem de rimelin ömrünü uzatırsınız. Ayrıca, gözlerinizin mikrop kapmasını önlemek ve kopmaları engellemek için gece yatmadan önce mutlaka rimelinizi temizleyin. Gözler oldukça hassas bölgelerdir ve mikrop kapmaya son derece müsaittirler.

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top