Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Saç Bakımı İçin Menekşe Yağı

Saç Bakımı İçin Menekşe Yağı

Saçlarınızı daha da güzelleştirmek için özellikle menekşe yağını kullanabilirsiniz. Saçların daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi için bu yağı kullanabilirsiniz. Özellikle canlı ve gür saçların kaynağı bunda gizlidir.

Saç Dökülmesine Karşı Menekşe Yağı

Saç dökülmeleri için en eski yöntemlerden bir tanesi olan menekşe yağı saça özellikle canlılık vermektedir. Sadece saç dökülmelerinde değil aynı zamanda da saçların daha sağlıklı bir görünüm kazanması için menekşe yağından siz de fayda sağlayabilirsiniz.

Menekşe Yağı ile Saç Bakım Kürü

* 1 çorba kaşığı susam yağı
* 2 çorba kaşığı menekşe yağı
* 1 yumurta sarısı

Yukarıda bulunan susam yağı, menekşe yağı ve 1 adet yumurta sarısını karıştırın. Saç diplerine bu karışımı sürün ve yaklaşık 1 saat kadar bekletin ve ardından saçınızı yıkayın. Bu saç bakım kürünü haftada iki kez uygulayın.

Fazla Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Maskesi

Çok etkili olan bu formül sayesinde siz de saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Bu güçlü formül içerisinde ise şunlar vardır.

* 40 ml Hint yağı
* 20 ml tatlı badem yağı

Yukarıda ki milimlerde ki iki yağı karıştırın ve buharda bir güzel bu yağları ısıtın. Bu yağ karışımını yıpranan saçlar için öncelikle saç diplerine sürerek ve ardından uçlara bir güzel yedirerek kullanabilirsiniz. Bu şekilde tam 1 saat boyunca bekleyin. 1 saatin ardından saçlarınızı güzelce yıkayın.

Son olarak durulama evresine geçtiğinizde durulama suyu içerisine (durulama suyu 1 litre kadar olacak) 5 damla kadar badem yağı damlatın ardından içine 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi koyun. Bu karışım ile saçlarınızı durulayın. Bu sayede saçlarınız hem pırıldar hem de yumuşacık bir yapıya sahip olur. Saç dökülmesi içinde oldukça güçlü bir formüldür.

NOT: Yukarıda ki saç bakımı için menekşe yağı kürünü ve aynı zamanda badem yağı olan kürünü hafta içerisinde bir gün menekşeli olanını diğer günde badem yağlı olanını yapmalısınız.

Bir önceki yazımızda Dolgunluk veren Saç Maskesi başlığı içeren makalemizde saç, saç maske tarifi ve saç maskesi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top