Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Saç düzleştirme teknikleri

Saç düzleştirme teknikleri

Saç düzleştirme teknikleri

Saçlar her iki cins için çok önemli bir aksesuardır. Özellikle kadınlar için daha önemlidir. Bunun için uğraş vericidir. Ancak kimi saçlar kıvırcık ya da kıvrımlı olurlar. Bu şekilde olmasını istemeyenler düz saç modelini kullanırlar. Sizlere bu yazımızda saç düzleştirme tekniklerinden bahsedeceğiz.

Saç düzleştirme:

Kullanım örneği: Markaların saç düzleştirme ürünleri tercih edilebilir. Saçın yapısına göre ısı ayarlanabilir. Dereceli düzleştirme aleti önerilebilir. Düzleştirici ile saçlar aşağı doğru bastırarak çekilir. Saçlar tutam tutam, ayrı ayrı yapılır.

Kalıcı uygulama: Uzman kuaförler yapar. 6-8 ay arası uygulanır. Uygulamada özel solüsyonlar kullanılır. Boyasız ve doğal şekli önerilir.

Fön ile uygulama: Fön makinesi yardımıyla yapılır. 1600 watt gücüne sahip bir marka seçin.

Saç düzleştirici maske: malzemeler: 2 adet çorba kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı deniz tuzu, 1 tatlı kaşığı sirke (elma), yarım kahve fincanında soya yağı. (Karıştırıp saçınıza sürün. Streç film ile 2 saat bekletin. Haftada 2 kere uygulayın)

Saç düzleştirmek için kür:  malzemeler: 2 çorba kaşığında limon suyu, 1 bardak hindistan ceviz sütü. (Karıştırın ve buzdolabına koyun. Soğutun ve karıştırın tekrar. İyice karıştırdıktan sonra saçınıza sürün. Bir havluyu ılık suyla sulayın. Havlu ile saçınızı sarın. 1 saat sonra yıkayın. 3 hafta boyunca uygulayın.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top