Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Saç Uzatan Vitaminler Nelerdir?

Saç Uzatan Vitaminler Nelerdir?

sac-uzatan-vitaminler-nelerdir

Vitaminler vücudumuzun direncini artırmasının yanı sıra bazıları saçlarımızın daha hızlı uzamasını sağlar. Saçlarınız çok sık kırılıyor ve bu nedenle uzatamıyorsanız sizlerle paylaşacağımız vitaminleri alarak daha hızlı uzamalarına sağlıklı olmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Yavaş uzayan saçlarınız varsa eminiz ki bu vitamin takviyelerini yaptıktan sonra sonuçtan memnun kalacaksınız. Ancak bazı vitaminlerin vücuda fazla alınması yarardan çok zarar getirebileceğinden bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Vitaminleri almadan önce aile hekiminize danışmanız bu nedenle yararınıza olacaktır.

 

Saçları Uzatan Vitaminler

 

A Vitamini

Bu vitamin saç foliküllerini güçlendirerek saçın daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. A vitamini aynı zamanda güzel bir cilt için de gerekli besinlerdendir. Güzellik salonlarında A vitamini ile yapılan maskeler kullanılmaktadır. A vitamini eksikliğinde saç derisi beslenemez ve bu durum da saçlarınızın daha yavaş uzamasına neden olur.

 

H Vitamini

H vitamini B vitamininde bulunmaktadır. Bu vitamin hücreleri besleyen yağ ve proteinleri sağlar. B vitaminin etkilerini de göstermektedir. Daha sağlıklı ve güçlü tırnak ve saçlar için gerekli bir vitamindir.

 

B12-B6 Vitaminleri

Beyaz saçların tedavisinde de kullanılan bu vitaminler sinir sistemini de düzenlemektedir. Beynin daha düzenli çalışması için gereklidir.

 

B2 Vitamini

Bu vitaminin eksikliği durumunda saç derisinde yağlanma uçlarda ise kuruma meydana gelmektedir. B2 vitaminini yeterli miktarda almanız durumunda saçlarınız çok daha sağlıklı bir görünüm kazanacaktır. Karaciğer ve süt gibi besinlerden karşılanabilen bir vitamindir.

 

B3 Vitamini

Bu vitamin yeteri kadar alınmazsa saçlarda erken beyazlama görülebilir. B3 Vitamini saç oluşturan hücreler için gerekli bir vitamin çeşididir. Saç oluşturan hücreler ne kadar iyi beslenirse saçların uzama hızı da artacaktır. Kırmızı ette bol miktarda B3 vitamini bulunmaktadır.

 

B7 Vitamini

Erkelerde ortaya çıkan saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir vitamin türüdür. Saçların nem tutmasını sağlayarak kuruyarak kırılmasının önüne geçer. Yeterli miktarda alınmadığı durumlarda saç derisinde pullanma ve kaşıntılar meydana gelebilir. Beyaz ette bol miktarda B7 vitamini bulunmaktadır.

 

D Vitamini

Sağlıklı saçlar için gerekli olan bir başka vitamin de D vitaminidir. Saç köklerini besleyen D vitamini eksikliğinde saç dökülmesi sorunu ortaya çıkar.

 

C Vitamini

C vitamini sadece saçlar için değil, tüm vücut sağlığı için gerekli bir vitamindir. Saçlara parlaklık veren C vitamininin antioksidan özelliği bulunmaktadır. Saç uzatma tedavilerinde kullanılan bir vitamin çeşididir.

 

E Vitamini

Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıran E vitamini böylece saç köklerinin daha iyi beslenmesini ve saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Saç deriniz ne kadar sağlıklıysa saçlarınız da o derece parlak olacaktır. Kökten yapılan etki çok daha etkili sonuçlar doğurur.

 

Muti Vitamin

Genel olarak vitamin eksikliği yaşıyorsanız muti vitaminleri de kullanabilirsiniz. Bu vitamin kapsüllerinin içerisinde saçlar için gerekli olan tüm vitaminler mevcuttur.

Bir önceki yazımızda İstanbul Saç Ekim Salonları başlığı içeren makalemizde İstanbul saç ekim merkezleri, İstanbul saç ekim salonları ve İstanbul'da saç ektirmek hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top