Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Sağlıklı saçlar için

Sağlıklı saçlar için

Sağlıklı saçlar için

Kadınlar için en önemli aksesuarlardan bir tanesidir saç. Bunun için de bakım yaparlar. Hatta güzel bir yaza hazırlanmak için kıştan başlanır bu hazırlığa.

Yazın da kurtulamıyoruz bu dertten. Zira güneş, deniz, su gibi faktörler de saçın yıpranmasını sağlayabiliyor. Sağlıklı bir saç için neler yapılmalı, sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

Sağlıklı saçlar için;

1- Saçınızı yıkamadan önce besleyici saç ürünlerini deneyebilirsiniz.

2- Şampuan seçimi önemlidir. Her saç tipine göre şampuanlar vardır, özenle seçmeye gayret gösteriniz.

3- Saç yıkamasından sonra saç kremi kullanın. Güçlendirecektir. Saç şampuanınızı ayrı, saç kreminizi ayrı almaya dikkat edin.

4- Ilık su ile yıkayın. Çok soğuk ya da sıcak su dokulara zarar verir.

5- Belirli günlerde bakım maskesi uygulayın. Bunu her hafta uygulayın.

6- Saç kuruturken saçınıza zarar vermemek için kurutma makinesini orta sıcaklıkta açın. Havlu ile kurularken sertçe sürtmeyin.

7- UV ışınlarından koruyan saç bakım ürünlerini deneyin. Bunlar bol güneşli yaz aylarında sağlığı tehdit eden ışınlardan korur.

8- Kırıkları aldırmaya dikkat edin. Bunu düzenli olarak yapın, unutmayın.

9- Boya, röfle, fön gibi uygulamalar saçlara zarar verir ve saçları inceltir. Kullanımları en aza indirin ya da dikkatli kullanın.

10- Suya girdikten sonra saçınız ıslakken güneşten zarar görür. Sudan çıkarken bone kullanın.

11- Denize girecekseniz eğer, çıktıktan sonra bakım yağıyla masaj yapın. Böylelikle deniz tuzunun tehlikesini savmış olursunuz.

Bir önceki yazımızda Yiyerek zayıflama başlığı içeren makalemizde yiyerek zayıfla, Yiyerek zayıflama ve Yiyerek zayıflama yöntemi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top