Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Sarkık Göğüsler için Öneriler

Sarkık Göğüsler için Öneriler

sarkik-gogusler-icin-oneriler

Doğum, yaşın ilerlemesi ve yanlış sutyen kullanımı sonucunda özellikle iri göğüslerde zamanla sarkmalar meydana gelebilir. Sarkmış göğüslere zamanında müdahale ederek görüntüyü düzeltme şansımız vardır. Ancak her zaman olduğu gibi sıkıntı ortaya çıkmadan yapılacak müdahaleler hem daha etkili hem de daha sağlıklı olacaktır. Yapılacak düzenli egzersizler sayesinde göğüslerde meydana gelen sarkmaları toparlamak mümkündür. Ancak bunun için disiplinli ve sabırlı olmak şarttır.

 

Göğüs Sarmasını Önleyen Egzersiz Hareketleri

  • Egzersiz 1

İleride sarkmış göğüslere sahip olmak istemiyorsanız günde çok değil sadece 15-20 dakikanızı egzersiz yapmaya ayırmalı ve bu egzersizleri günlük rutininiz haline getirmelisiniz. Göğüsleri toparlayan ve güçlendiren en etkili egzersiz hareketi şınavdır. İlk günlerde çok fazla sayıda yapamasanız da kaslarınız güçlendikçe rahatladığınız ve sayıyı artırabildiğinizi göreceksiniz.

  • Egzersiz 2

Bir diğer egzersiz ise şöyledir: İki kolunuzu da öne doğru uzatın ve önce sağ kolunuzla sol kolunuzu çekmeye çalışın. Daha sonra ise tersini yapın. Düzenli yaptığınız takdirde kaslarınız güçlenir ve daha diri göğüslere sahip olabilirsiniz.

 

Göğüs Sarkması Sorunu için Diğer Öneriler

  • Doğru duruş şekli hem gelen olarak iskelet sistemimiz hem de göğüs sarkmaları açısından oldukça önemlidir. Her zaman dik durmaya çalışmalıyız. Böylece göğüs kaslarını da güçlendirmiş oluruz. Omuzlarınız daima geride olmalıdır. İlk zamanlarda alışkın olmadığınız için zor gelse de zamanla vücudunuz bu duruşa alışacaktır.
  • Düzenli egzersiz yapamıyorsanız göğüs cerrahlarının göğüslerin alt kısmına yerleştirdikleri implantlar sayesinde kısa sürede daha dik göğüslere sahip olma şansınız var.
  • İmplant uygulamasının yanı göğüs estetiği de sarkmış göğüsler için etkili bir çözüm yoludur.
  • Operasyon yaptırmayı tercih etmeyen kadınlar ise yukarıda belirttiğimiz egzersizleri düzenli olarak yapmalıdırlar.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top