Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Sırttaki Sivilcelerin Tedavisi

Sırttaki Sivilcelerin Tedavisi

Sırttaki Sivilcelerin Tedavisi

Sivilceler sadece yüzde, kollarda ve boyunda değil aynı zamanda sırtta da çıkmaktadır. Cildi yağlı kişilerde sırt bölgesinde sivilceler çıkabilmektedir. Sırt bölgesi sivilceleri, elbiseler ile kapatıldığı için geçmesi en zor sivilce türleri arasındadır. Bu sivilcelere çözüm olarak sivilce maskeleri, losyonlar ve diğer karışımları kullanarak çözüm bulabilirsiniz.

Sırt Sivilcesinin Tedavisi İçin

  1. 1 tane portakal kabuğu soyulur, kabukları rendelenir içerisine 1 çay kaşığı kabartma tozu Karışım sırta sürülüp 30 dakika bekletilir. Bu sürede sırt hava almalıdır, açık olmalıdır. Daha sonra duş ile maskeden arınabilirsiniz.
  2. 1 çorba kaşığı tuz ve 2 su bardağı su iyice karıştırılır. Tuz suda çözündükten sonra sırta sürülür. Sürdükten sonra sırt 20 dakika açık bekletilir. Sivilceler geçene kadar uygulanabilir.
  3. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 bardak su karıştırılır. Karışım sırta masaj yaparak ve çok bastırmadan sürülür. 15 dakika bekledikten sonra yıkanır.
  4. 2 su bardağı suda 1 tutam lavanta kaynatılır. Kaynatılan lavanta ılık haldeyken pamukla sırta sürülür. Sırttaki sivilcelerin geçmesini sağlar.
  5. 2 su bardağı su kaynatılır, içerisine 1 tutam adaçayı ve 1 tutam biberiye otu atılır. 10 dakika bekletilir. Daha sonra süzülür ve içerisine saf alkol ilave edilir. Bu karışım sabah akşam her gün sırta pamuk yardımıyla sürülür.

Not: Sırtta oluşan sivilcelerin bir nedeni de yediğimiz besinlerdir. Yediğiniz besinlerin yağsız ve sağlıklı olmasına dikkat edin. Yağlı bir cildiniz varsa vücudunuzun her yerinde sivilce çıkabilir. Yukarıda verdiğimiz maskeleri kullanarak, yediklerinize ve temizliğinize özen gösterdiğiniz takdirde sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Güneş ışınları da sivilcelerin geçmesinde etkilidir.

Bir önceki yazımızda Takma Tırnak Kullanımı başlığı içeren makalemizde takma tırnak, Takma tırnak kullanımı ve takma tırnaklar hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top