Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Sivilce İçin En İyi Sabunlar

Sivilce İçin En İyi Sabunlar

Sivilce İçin En İyi Sabunlar

Sivilce Sabunları

Bakım yaparken büyük önem taşıyan cilt temizliği, herkesi yakından ilgilendirmektedir. Cilde faydalı ve bitkisel içerikli sabunları tercih etmek, cildimizde olumlu sonuçlar gösterir. Sivilceli ciltler, farklı sabunların sağlayacağı vitaminsel besinlere ihtiyaç duymaktadır. Sivilce sorunundan kurtulmak için, uzman önerileri mutlaka dikkate alınmalı ve bu doğrultuda sabunlar tercih edilmelidir.

Sivilce sorununa iyi gelen sabunlar ile ilgili kapsamlı bir araştırma yaptık ve sizlere sunuyoruz. Tamamen doğal ve bitkisel içeriğe sahip bu sabunlar, sivilceleri yok edici etkiye sahip oldukları için, çok merak edilmektedir. Gelin birlikte inceleyip, fikir sahibi olalım.

Sivilcelere En İyi Sabunlar

Siirt Bıttım Sivilce Sabunu

Siirt, şifalı sabunları ile tanınmış şehirlerimizden biridir. Bıttım sabunu,  bitkisel içeriği sayesinde cilt üzerindeki sivilceleri yok etmede çok etkili bir üründür. Bu harika sabun, dış yüzeyindeki noktalı besinler sayesinde, cildin tamamına, derinlemesine nüfuz edebilmektedir. Kısa sürede etkilerini gösteren bu sabunun satış fiyatı 50 TL’dir.

Sivilceler İçin Kekikli Sabun

Kekik, cilt için en faydalı baharatlardan biridir. Ciltteki ısı seviyesini artırarak, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar ve cildi yumuşatır. Kekikli sabunun, sivilce yok etmede çok etkili bir ürün olduğu kanıtlanmıştır. Gaziantep’te üretilen bu sabun, kullanım sırasında, ciltte hissedilir bir yanma sağlasa da sivilce problemini 1 hafta içerisinde kolaylıkla yok edebilmektedir. İnternet üzerinden satış fiyatı  9 TL olan bu sabun sıklıkla tercih edilmektedir.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Cilt bakım ürünleri konusunda çok popüler bir marka olan Neutrogena, sivilce sorununa çözüm bulan sabunu ve diğer ürünleriyle, ülkemizin ve dünyanın sıklıkla tercih ettiği bir markadır. Bu sabunu kullandığınızda, 12 saat sonra bile cildinize etkisini gözlemleyebilirsiniz. Tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olan bu sabunun satış fiyatı 8,50 TL’dir.

Bello Dora Sivilce Sabunu

Günlük kullanım için üretilmiş olan bu sabun, antibakteriyal ve güçlü bir mikrop kırıcıdır. Cildi derinlemesine temizleyerek, mikroplar yüzünden ortaya çıkan sivilceleri yok eder ve cilt problemlerinde oldukça yararlıdır. Gözeneklerin içerisindeki artıkları temizleyerek arındırır ve cildi sıkılaştırır. Bakteri üremesini kontrol altına alır ve cilt problemlerini büyük bir hızla iyileştirir. Salgılanan yağ dengesini ayarlar ve kan dolaşımını hızlandırır. İçeriğinde bulunanlar; Alantoin, Biberiye, Kükürt ve Kil mineralleridir. Cildin oksidasyona  karşı savaşma gücünü artıran bu sabun, sivilce yok etmede oldukça tercih edilmektedir.

Arındırma

Gözeneklerdeki artıkları temizler ve ciltte gözle görülür sıkılaşma sağlar. Siyah nokta ve sivilceleri çeker, cilde pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm sağlar.

Yağ Kontrolü

Yağ salgısını düzenler, fazla miktardaki sebumu absorte eder. Kan dolaşımını hızlandırır ve ciltteki ölü hücreleri temizleyerek, hücre yenilenmesini sağlar.

Canlılık

İçeriğindeki zengin mineraller sayesinde cilde canlılık kazandırırken , parlaklık da sağlar.

Vitamin E

Doğal bir antioksidan olduğundan, cildin nem tutuculuğunu artırır. Kırışıklık ve yaşlanma etkilerini geciktirerek, cildin daha genç görünmesini sağlar.

Bir önceki yazımız olan Göz altı tedavisi Ankara Kliniklerinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Top