Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Sivilce Lekeleri İçin Maskeler

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler

Sivilce Lekeleri için Maskeler

Sivilceleri  geçirmek için yapılan sıkma ve oynama işlemleri sonucunda sivilceler geçse de sivilce izleri kalır. Sivilcelerle uğraşmaktan daha zor olan sivilce lekeleri oldukça rahatsız edicidir. Gün içinde devamlı makyajla kalma isteği oluşur ve devamlı lekeler  makyajla kapatmaya çalışılır. Bu durumla cilt daha fazla bozulur. Sivilce izleri için yapılan bazı  maskeler bunu önler ve lekelerden kurtulmanızı sağlar.

Sivilce Lekeleri için Maskeler

Salatalık Maskesi

  • 2 adet bıldırcın yumurtası
  • 1 adet salatalık

Salatalığı robottan geçirilerek suyu alın. Bir tabağa bıldırcın yumurtasını kırıp içerisine salatalık suyunu koyup karıştırın.  Masaj yaparak yüze uygulayın. 20 dakika sonra ciltten temizleyin. Bıldırcın yumurtası hücreleri yeniler ve renk bozukluklarını giderir.

Badem Yağı Maskesi

  • 1 adet salatalık
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Salatalık robottan geçirilir ve suyu alınır. Salatalık suyuna badem yağı eklenir. Akıcı bir karışım elde edilir. Fazla miktarda sürülmemelidir. Haftada bir uygulanır ve en az 3 ay uygulanma sonucunda değişiklik gösterir. Ciltteki izler kaybolur.

Yulaf Unlu Maske

  • 1 yemek kaşığı yulaf unu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • Az miktarda limon suyu

Yoğurt ile yulaf unu karıştırılır. Karışımın içerisine limon suyu ilave edilir. Cil üzerindeki lekelere uygulanan karışım 10 dakika sonra yıkanır. Yanma veya kaşınma olursa daha önce yıkanabilir.

Yeşil Çay Kürü

  • Yeşil Çay
  • Su

Bir miktar yeşil çay suda demlenir. Kaynadıktan sonra ılık hale gelinceye kadar bekletilir. Daha sonra yüze pamuk yardımıyla uygulanır. Yarım saat yüzünüzde bekleyen karışım cildi onarmada  çok etkilidir.

NOT: Maskeleri uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan biri, her hafta başka bir maske uygulanmamalıdır. Tamamen kurtulmak için aynı maske devamlı kullanılmalıdır. En az 3 ay uyguladıktan sonra memnun kalmazsanız başka maskelere geçmeniz önerilir.

Domates, kabartma tozu, elma sirkesi, yoğurt ve limon suyu gibi malzemeler yüzünüzde yanma veya kaşıntı yapabilir. Yüzünüzde aşırıı derecede kızarıklık ve şişlik görürseniz başka maske uygulamasına geçebilirsiniz.

Cilt her maddeyi kaldıramayabilir. Kısa sürede sonuç almak mümkün olmayabilir. Maskeler düzenli uygulandığında 15 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. İzlerin tamamen geçmesi için 3 ay maskeleri uygulamak gerekir.

Bir önceki yazımızda Esmer Kadınlar için Makyaj Önerileri başlığı içeren makalemizde esmer tene makyaj, esmer tene makyaj nasıl yapılır ve esmer tene makyaj yapımı hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top