Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Sivilcelerden Kurtulmak için Neler Yapabiliriz?

Sivilcelerden Kurtulmak için Neler Yapabiliriz?

Sivilcelerden Kurtulmak için Neler Yapabiliriz?

Artık hemen hemen her yaşta insanın cilt problemlerinden biri de sivilceler. Yüzümüzde çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıkabilen sivilcelerin nedenleri çok farklı olabilir.

Bu nedenle bazı sivilceler basit bir krem tedavisi ile yok olurken diğerlerinde uzun süren doğal yöntemleri uygulamak gerekebilir.

Sivilceler için Çözüm Önerileri

  • Sivilce tedavileri hastanın yaşına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin ergenlik sivilceleri doktor gözetiminde kullanılan ilaçlar ile yaklaşık üç ay içerisinde kurutulabilir.
  • Ergenlik döneminden sonra da çıkmaya devam eden sivilcelerden kurtulmak için ise doğal yöntemler etkilidir. Sivilcelere karşı en doğal çözüm ise kabartma tozu ve su yardımı ile hazırlanan karışım her gün cildimizde uygulamaktır. Zaman içinde sivilcelerinizdeki değişimi siz de göreceksiniz.
  • Hijyen kurallarına titizlikle uyarak sivilce çıkmasını engelleyebilir, çıkmış sivilcelerinizin daha da çok büyümesini engelleyebilirsiniz. Örneğin yüzünüz için kullandığınız temizlik eşyalarını başkaları ile paylaşmamaya özen göstermelisiniz.
  • Çok büyük ve iltihaplı sivilceler iç hastalıklarının habercisi olabileceğinden vakit kaybetmeden konunun uzmanlarından yardım almalı gerekli testleri yaptırmalısınız.
  • Elma sirkesi ve su karışımı da sivilceleri yok etmekte kullanılan doğal yöntemlerden bir diğeridir. Sirkenin kurutucu özelliği bulunmaktadır. Ancak dikkat edin elma sirkesini su ile karıştırmadan kesinlikle kullanmayın. Elma sirkesini en azından yarı yarıya sulandırmalısınız.
  • Ellerinizi yüzünüze sürmeniz sivilcelerin daha da iltihaplanmasına neden olacaktır. Bu nedenle ellerinizi yıkamadan yüzünüzle temasından kaçının.

Bir önceki yazımızda Yapımı Kolay ve Etkili Güzellik Maskeleri başlığı içeren makalemizde doğal güzellik maskeleri, evde güzellik bakımı ve evde güzellik maskeleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top