Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Sivilcelere Yağlı Çözüm

Sivilcelere Yağlı Çözüm

Sivilcelere Yağlı Çözüm

Bayanların birçoğu, kozmetik ürünlerinden veya güzellik merkezlerinden uzak dururlar. Çünkü günlük bakımlarını doğal cilt bakımı ile sağlarlar. Kozmetik ürünlerin fiyatları ve istenen sonuçları vermemesi gibi nedenleri yüzünden, sivilceler için de yağlarla hazırlanan bazı karışımları kullanmak mümkündür. Sivilcelere iyi gelen yağların, 6 hafta kadar kullanılması, olumlu sonuç almak için yeterli olacaktır.

Sivilcelere İyi Gelen Yağlar

Hint yağı ve zeytin yağı ciltteki sivilceleri geçirmeye yardımcı olabilir. Yüzde oluşan yağ dokusunu, bitkisel yağlarla geçirmek mümkündür. Bu iki yağın oluşturduğu karışım sayesinde insanlar sivilce izlerinden kurtulur. Hint yağı ve zeytin yağı ile oluşan karışıma ise gençlik çeşmesi adı verilir.

Yüzünde çok fazla sivilce çıkan insanlar, bu durumla başa çıkamaz hale gelirler. Aşağıdaki karışımı denemenizde fayda vardır.

Sivilceler İçin Yağlı Çözüm

  • 250 gram hint yağı
  • 250 gram saf zeytinyağı

Hazırlama: Yarım kiloluk cam bir şişeyi alın ve yarısına hint yağını, yarısına da saf zeytin yağını ekleyin. Bu iki yağın iyice iç içe geçmesini sağlamak için her kullanımdan önce çalkalanması tavsiye edilir. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz ve parmak uçlarınızla yağın emilmesi için masaj yapabilirsiniz. Akşam uyumadan önce sürdüğünüz bu karışımı cildinizde sabaha kadar bekletebilirsiniz. Sabah ise suyla duruladıktan sonra gül suyu yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Bu karışımı haftada bir kez ve altı haftalık bir süre zarfı içersinde uygulamanız, parlak ve sivilcesiz bir cilde sahip olunmasını sağlar.

Bu iki yağdan oluşan karışım, düzenli kullanıldığı takdirde sivilceleri giderir. Sivilce izlerinin geçmesine, kırışıklıkların giderilmesine yardım eder. Ayrıca cildi nemlendirir ve yağ dengesini sağlar. Bu karışımı kullanarak doğal bir bakım yapmış olursunuz.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top