Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Siyah Noktalara Maske

Siyah Noktalara Maske

Siyah Noktalara Maske

Cilt üzerinde meydana gelen siyah noktalar aslında sarı renktedir. Sivilcelerin ilk aşaması olarak nitelendirilen siyah noktaların sıkılmaması gerekmektedir. Çünkü sıkılan siyah noktalar yerini inatçı sivilcelere bırakacak ve iz problemlemi ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Bu tür problemleri geri plana almak adına siyah noktaların sıkılmaması gerekmektedir. Siyah noktalar temizlenmediği zamanlarda bakterilerin oluşmasına neden olurlar. Bu nedenden dolayı siyah noktaların doğru adımlar ile sürekli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Kusursuz ve sağlıklı görünen cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz siyah noktalara elveda diyebilirsiniz. Bu planlama adına sizlere önereceğimiz maskelerden ve özel püf noktalarından yararlanabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Mucizevi Maske:

  • 1 yemek kaşığı Türk kahvesi
  • 1 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 yemek kaşığı bal

Özel mucizevi maske karışımı için türk kahvesi ile toz şekerini karıştıralım. Hazırladığımız karışımın içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edelim. Maskemizi siyah nokta olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürelim ve diş fırçası yardımı ile bölgeyi yavaşça fırçalayalım. Bu adım sonrasında cildimizi ılık su ile durulayalım.

Siyah Noktalar İçin Özel Yulaflı Peeling:

  • 1 yemek kaşığı yulaf unu
  • 1 miktar su

1 yemek kaşığı yulaf ununu su aracılığı ile pişirelim. Elde ettiğimiz karışımı siyah nokta olan bölgelere dairesel hareketler ile masaj yapalım. Bu adım sonrasında 20 dakika bekleyelim ve maskemizi ılık su ile durulayalım. En çok tercih edilen yöntemler arasında boy gösteren özel yulaflı peeling tarifi aynı zaman da cildin pürüzsüz görünüm kazanmasına da kaynaklık edecektir.

Siyah Noktalara Siyah Nokta Bantları İle Elveda

Kısa zaman zarfı içinde tüm siyah noktalara elveda demek isteyenlerdenseniz siyah nokta bantlarını tercih edebilirsiniz. Bu uygulama adına öncelikle cildinizi iyice temizlemeniz gerekmektedir. Daha sonra siyah nokta olan bögleleri su aracılığı ile nemlendirmelisiniz. Daha sonra siyah nokta bandını cilt üzerine yapıştıralım ve 10 dakika boyunca bekleyelim. Siyah nokta bantları bir nevi ağda görevi göremktedir. Cilt üzerindeki tüm siyah noktaların kısa zaman da yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Siyah Noktalar İçin Krem

Siyah noktalardan kısa zaman da kurtulmanın bir diğer yolu ise siyah noktalar için özel olarak üretilen kremlerdir. Siyah nokta kremlerini cilt üzerine uygulamadan önce, cildin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra cilt üzerine krem sürülmeli ve 10 dakika boyunca bekletilmelidir. Uygulamaya alacağınız bu özel krem aynı zaman da cildin yenilenmesine de kaynaklık edecektir. Siyah nokta kremi kullanımı öncesinde cildinize buhar banyosu da yapabilrisiniz. Bu adım gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır. Pürüzsüz va sağlıklı cilt tipine sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olacak siyah noktalar için özel kremi düzenli bir şekilde kullanıma alırsanız kısa zaman da istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Hidrojen Peroksit İle Gelen Güzellik başlığı içeren makalemizde Hidrojen Peroksit, karbonat maskesi ve Sivilce İzleri İçin Özel Karışım hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top