Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Uzun Saç Bakımı için Öneriler

Uzun Saç Bakımı için Öneriler

Uzun saçlara nasıl bakım yapılmalı ?

Uzun saçlar kırılmaya, kopmaya ve zarar görmeye kısa saçlara nazaran daha açıktır. Sadece bu sebepten bile saçlarını uzatmayan bayanlar mutlaka vardır. Bu yazımızda uzun saç bakımınızı kolaylaştıracak pratik birkaç öneri sunacağız.

  • Uzun saçlı bayanlara at kuyruğu çok yakışsa da bu saça zarar verebiliyor, bu sebeple çok sık at kuyruğu modeli yapmaktan kaçının. Bir diğer önemli nokta ise saçınız ıslak veya nemli iken asla at kuyruğu yapmayın .
  • Saçınızın cinsine göre bakım yapmalısınız. Saçınızın cinsine göre ürünler kullanmalısınız. Kuru, yağlı, normal, dalgalı saçlara sahip herkes aynı ürünü kullanmamalıdır.
  • Fön makinesini çok sık kullanmayın. Saçınızın kendi kuruması daha sağlıklıdır. Eğer acil dışarı çıkacaksanız da fön makinesini soğuk seçiminde kullanın.
  • Tarak seçimi de saçınız için oldukça önemli. Tahta veya doğal kıllı, geniş dişli taraklar saçınız için daha yararlı olacak.
  • Saçlarınızın modeli ve cinsi ne olursa olsun ortalama 2 ayda bir defa uçlarından kestirin. Bu saçınızın boyunu biraz kısaltacak ancak saçlar bu sayede daha sağlıklı uzayacaktır. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez sonuçta 🙂
  • Saçlarınızı mümkün olduğunca metalden uzak tutun. Saç tokalarınızı dikkatli seçin.

Bu küçük tavsiyelerimizi dikkate alırsanız daha sağlıklı uzun saçlarınız olacaktır.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

One thought on “Uzun Saç Bakımı için Öneriler

Bir Cevap Yazın

Top