Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Uzun Saç Kimler için Uygundur?

Uzun Saç Kimler için Uygundur?

uzun-sac-kimlere-yakisir

Uzun saç kullanmak istiyorsanız bunun için yaşınız, kilonuz, boyunuz, saç tipinizi göz önünde bulundurarak karar vermeniz gerekmektedir.

Işıl ışıl parlayan uzun saçlar her kadının isteyebileceği şak şekillerindendir. Ancak uzun saçlarda da modeller bulunur ve yüzünüze uygun modeli bulmanız gerekmektedir.

Uzun saç dişiliği sembolüdür adeta. Saçlarınızı uzatarak çok basit bir yöntemle kadınsılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra at kuyruğu, topuz, maşa, örgü her modeli uygulayabileceğiniz oldukça kullanışlı bir modeldir.

Uzun Saç için Dikkat Edilecekler

  • Saç Tipi

Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahipseniz uzun saç size yakışabilir ve kısa saçtan çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Çünkü kısa modellerde kabarma olasılığı vardır.

 

  • Yüz Şekli

Uzun saç tüm yüz şekillerinde rahatlıkla kullanılan bir modeldir. Özellikle boynunuzda ya da yanağınızda saklamayı istediğiniz bir iz varsa uzun saç tam da size göredir.

 

  • Yaşantı

Oldukça yoğun tempoda ilerleyen bir hayatınız varsa uzun saçlar kimi zaman kurtarıcınız olur kimi zaman da yük. Yıkamak, kurutmak oldukça zaman alsa da sadece yarım toplayarak hızlıca şekil de verebilme ihtimaliniz vardır. Bu durumları göz önünde bulundurmalısınız.

 

Uzun Saç Bakımı Hakkında

Saç şekli ya da tipi nasıl olursa olsun her saçın belli aralıklar bakıma ihtiyacı vardır. Ancak uzun saçlarınız varsa bakımına bir kat daha özen göstermeniz gerekir. Aksi takdirde kırılan ve yıpranan saçlarınızı sık sık kestirmek zorunda kalabilir, uzun saçlarınıza veda edebilirsiniz.

Uzun saçlarda en çok dikkat çeken kırıklardır. Bunun için duştan sonra kullanılan ve durulanmayan bakım kremleri ve serumları düzenli olarak kullanmalısınız.

Bol su içerek saçlarınızın ihtiyacı olan nemi sağlamalısınız.

Saçlarınızı çok sık toplar, lastiklerle atkuyruğu yaparsanız zamanla lastikler saçları kıracaktır. Olabildiğince az toplayın.

Saçlarınıza uygun fırça kullanarak kırışma ve yıpranmayı da azaltmanız mümkündür.

Bir önceki yazımızda Kabaran Saçlar için Çözüm Önerileri başlığı içeren makalemizde kabaran saçlar için bakım, kabaran saçlara çözüm önerileri ve kivircik ve kabaran saçlardan kurtulun hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top