Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Yağlı saçlardan kurtulmak için

Yağlı saçlardan kurtulmak için

Yağlı saçlar çoğu kadının baş belası. Bu tip saçlarla başa çıkmak da oldukça zordur. Nemlenen ve yağlanan saçlar ağırlık hissi yaratır ve bir de bu saçlar uzunsa, ister istemez saçlar topuza mahkum edilir. Ancak birkaç basit yöntemle bundan kurtulmak mümkündür.

Pudra : Pudra saçların diplerinde bulunan fazla ve birikmiş yağları geçici bir süre için temizlemeye yardımcı olur. Bunu yapmanın en basit yolu bebek pudrasını döküp saçları taramaktır. Saçlarınızda büyük olasılıkla beyazlık yada fazla madde kalmayacaktır, eğer kalsa bile fön ile bundan kurtulabilirsiniz. Sadece bu işlem için üretilmiş pudralar da bulunmaktadır. Onları da internette aratıp rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yıkama : Saçların her gün yıkanması gerektiği çok bilinen bir yanlıştır. Her gün yıkanan saçlarda saçın doğal yaz dengesinin bozulma ihtimali çok yüksektir. Bu, hem kuru hem de yağlı saçlar için geçerli bir durumdur. Ayrıca şampuan seçiminizde de içerisinde sülfat bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

Asit : Asit yağlı saçlar için faydalıdır. Birçok kaynakta da saça sirke gibi asit içeren maddelerin kullanılmasını okumuşsunuzdur. Saçlarınızı durulamadan önce, 2 litre su konmuş bir kaba yarım   çay bardağı elma sirkesi karıştırıp, saçlarınızı ovalarsanız zaman içerisinde yağlanma sorununa iyi geldiğini göreceksiniz.

Eğer saçlarınız yağlı ise saç modelinizi de ona göre seçmek en mantıklısı olacaktır. Kötü görüntüyü engellemek adına perma yaptırabilir, saçınızı kabartarak kötü görünümden kısa süreli de olsa korunabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top