Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Yarım ay oje nasıl yapılır

Yarım ay oje nasıl yapılır

Yarım ay oje 2014’ün başlarında moda olmaya başladı ve New York moda haftasında her yerdeydi.  Eğer sizde bu trendi yakalamak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok kolay. Öncelikle kullanacağınız renklere karar verin. Sonra bir adet kulak pamuğu, iki adet yara bandı ve asetonu hazırlayın. Bu oje stilinin nasıl yapıldığını aşağıdaki resimlerle açıklayacağız.

Öncelikle ihtiyacınız olan şeyler.

Önce şeffaf oje ile bir kat geçin ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra aşağıda gördüğünüz şekilde yara bandını tırnağınıza yapıştırın ve seçtiğiniz ikinci rengi sürün. Diğer parmağınıza yara bandının diğer tarafını yapıştırın bu sayede yara bandının ilk kullandığınız tarafı biraz kuruyacak. Bu parmağa da oje sürdükten sonra yara bandının kurumuş olan tarafını diğer parmağa kullanın ve böyle devam edin. Oje kurumadan yara bandını çekmeyi unutmayın. Sonra tırnağınıza bulaşan yerleri kulak pamuğu ile temizleyin. Diğer elinize ikinci yara bandını kullanın. İkinci kat oje kuruduktan sonra üzerinden şeffaf ojeyle tekrar geçin ve hazırsınız. 

Benim tek yara bandım olduğu için iki elimi de aynı yara bandıyla yaptım bu nedenle ojeler birbirine karıştı. Sonuç gördüğünüz gibi. Yapması çok kolay bir stil istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

İşte ilham almanız için birkaç renk örneği.

yarım ay beyaz oje
yarım ay beyaz oje
yarım ay kırmızı oje
yarım ay kırmızı oje
yarım ay oje
yarım ay oje

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top