Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Yaz Makyajı Nasıl Olmalı?

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı?

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı?

Yazın hava sıcak ve oldukça nemli olduğu için kışın yaptığımız makyajı yazın da uygulayamayız. Yanı sıra renk seçiminde de farklılıklar olacaktır. Sıcaklıklar nedeniyle makyajın kolaylıkla bozulmaması için bir takım uygulamalar yapmamız gerekebilir.

Yaz Makyajını Nasıl Yapmalıyız?

Pudra: Yaz mevsiminde yapılacak makyajın olabildiğince hafif tutulması gerekir. Terleme nedeniyle ciltte kolaylıkla parlamalar olabileceği için fondöten yerine pudralar tercih edilmelidir. Hafif bir nemlendirici üzerine yine az miktarda pudra uygulamalıyız. Pudra parlamaların önüne geçer. Normal pudra yerine bebek pudralarını da tercih edebilirsiniz. Bu şekilde cildinizi beslemiş de olursunuz. Ancak ince bir katman halinde sürmelisiniz, aksi takdirde yüzünüz çok beyaz olur.

Ruj: Kullanılacak rujlar da yine koyu renkli olmamalı ve fazla sürülmemelidir. Sürdükten sonra fazlalığı mutlaka almalı, fazla yağlı olmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde rujunuz sıcağın etkisi ile hızla dağılabilir.

Far: Yazın günlük olarak far kullanımı çok da uygun değildir. Olabildiğince az malzeme ile en iyi sonucu almaya çalışmalısınız. Ancak özel bir davete gidecekseniz yine çok koyu olmayan açık renkte farkları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Kalem: Yaz mevsiminde makyaj yapmak daha da önemlisi makyajın kalıcı olmasını sağlamak oldukça zor bir iştir. Sıcak nedeni ile makyajın akması çok kolaydır. Sürülen kalemler de tine terleme nedeni ile akarak hiç de hoş görüntüler ortaya çıkarmaz. Göz kaleminin akmaması için bu mevsimde göz kalemlerinizi buzdolabında muhafaza etmenizi öneririz. Böylece daha uzun süre temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Plajda Makyaj

Sahilde de makyajlı olmak isterseniz sadece lekelerden kurtulmak için pudra kullanmalısınız. Bazı kadınlar plaja giderken bile ağır makyajlar yaparlar. Bu durum hiç de doğal bir görüntü vermez. Özellikle rimel kullanmanız kesinlikle önerilmez. Kullanacaksanız tüm ürünlerin suya dayanıklı olan formatlarını tercih etmelisiniz. Ya da şeffaf rimel kullanabilirsiniz. En iyi yol sanıyoruz ki budur. Ancak suda akmayan makyaj malzemeleri diğerlerine göre daha zararlı olduğu için çok sık kullanılmaları önerilmez.

Yaz akşamlarında uygulayacağınız makyajda biraz daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Teninizde güneşin verdiği hoş bir bronzluk olacağı için fondöten kullanmanıza gerek kalmaz. Dudaklarınızda ise sadece parlatıcı kullanarak hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Plajda olsa dahi makyajlı olmak isteyen kadınlar bu sorunu kalıcı makyaj yaptırarak çözebilirler. Bu sayede özellikle yaz mevsiminde makyajınızın akması gibi bir sorunla karşılaşmaz, devamlı makyajınızı yenilemek zorunda da kalmazsınız. Yaz mevsimi için yapılacak kalıcı makyajda kaşlarınızı koyu renge dönüştürmemeniz önerilir. Bu durum çok yapay görünür. Sadece gözlerinize açık renk bir kalem uygulaması yaptırarak bile iyi bir sonuç alabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top