Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Yeşil Çay Yağı

Yeşil Çay Yağı

yesil-cay-yagi

Yeşil çayın vücudumuz için ne kadar sağlıklı bir besin kaynağı olduğunu artık herkes biliyor. Düzeli içilen yeşil çay vücuttaki toksinleri atıyor ve zindelik veriyor. Yeşil çaydan elde edilen yağ ise cilt kırışıklıklarını azaltma özelliğine sahip. Cildi aynı zamanda nemlendirirken sivilce oluşumunu da önlüyor.

Cildi yenileyerek daha genç bir görünüm de kazandıran yeşil çay yağının diğer faydalarına gelin birlikte göz atalım.

 

Yeşil Çay Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Sıcak, güneş, stres ve kötü hava şartlarına karşı cildinizi korur ve sıkılaşmasını sağlar
  • Aromaterapi yağları arasında kullanılan yeşil çay yağı stres nedeniyle kasılan ve yorulan kasları rahatlatmaktadır.
  • Cildi temizleme özelliği sayesinde özellikle akneler üzerinde etkilidir. Pamuk yardımı ile cildinize düzenli uyguladığınızda aknelerin oluşmasına neden olan bakterilerin sayısında azama meydana getirir ve cildi ölü hücrelerden arındırır.
  • Yağlı ya da kuru tüm cilt tiplerine uygulanabilen yeşil çay yağı cildi yoğun şekilde nemlendirip besleyerek ince çizgileri azaltır.
  • Kuru ve yağlı tüm saç tiplerine uygulanabilen yeşil çay yağı saç derisindeki kuruluğu giderip besler. Fazla yağlı saçlardaki yağı da alır.
  • Egzama, kaşıntı, kızarma ve pullanma gibi cilt rahatsızlıklarına da iyi gelen yeşil çay yağı hücreleri yeniler

Önemli Not: Hassas bir cilt yapısına sahipseniz yeşil çayın vücudunuzda herhangi bir reaksiyona neden olup olmayacağını öğrenmek için bileğinizin iç kısmına yağı sürün. 2 saat sonra herhangi bir kaşıntı ya da kızarıklık yoksa kullanabilirsiniz.  Alerji oluyorsanız yeşil çayı badem, zeytinyağı gibi yağlarla karıştırarak da kullanabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Göz altı tedavisi Ankara Kliniklerinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Top