Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Yoğurt Maskesi ve Peeling

Yoğurt Maskesi ve Peeling

Yoğurtun cildimize ve vücudumuza sağladığı faydaları bilmeyenimiz yoktur. Boşaltım ve sindirim sistemine yardımcı olan ve aynı Kalsiyum kaynağı olan yoğurdun cildimize de büyük faydaları dokunabilir. Peeling için kullandığımızda vücuttaki ölü deriyi atar ve cildimizi yeniler.

Nasıl Hazırlanır ?

Malzemelerimiz 2 yemek kaşığı yoğurt, limon suyu ve mısır unu olacak. Ayrıca bu maske fazla yağlardan kurtulmaya ve akne tedavisi için de doğal bir iyileştirme etkisi yaratacak. Ayrıca atıklara da yoğurtla beraber elveda diyebilirsiniz. Maske uygulandıktan yarım saat yüzünüzü yıkadığınızda farkı anlayacaksınız.

Diğer bir yöntem de tuz, yoğurt ve şeker ile yapacağımız bir peeling. Yine 2 yemek kaşığı yoğurda 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı toz şekeri karıştırın. Hazırlanan peeling malzemesiyle masaj yapar gibi peeling uygulayın. Son olarak da yarım saat sonra ılık suyla yıkayın. Bunu haftada 1 kere uyguladığınızda aradaki farkı göreceksiniz.

Bir önceki yazımızda Sivilce İzleri Nasıl Geçer ? başlığı içeren makalemizde akneler nasıl yok olur, sivilce izleri nasıl geçer ve Sivilce lekeleri için tedavi yöntemleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top