Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Yuvarlak Yüz için Makyaj Önerileri

Yuvarlak Yüz için Makyaj Önerileri

Yuvarlak Yüz için Makyaj Önerileri

Yuvarlak yüzde belli bölgelerin geri plana atılması gerekmektedir. Yuvarlak yüze gidecek makyaj türleri farklıdır. Bu tür yüzlerde yuvarlak hatlara biraz daha sivri bir görüntü verilmeye çalışılır. Her bölgeye ayrı özen gösterilmesi gereken bu makyajda nelere dikkat etmemiz gerektiğini gelin birlikte öğrenelim.

Yuvarlak Yüze Nasıl Makyaj Yapılmalıdır

Tüm yüz uygun renkte bir fondötenle pürüzsüz hale getirildikten sonra geniş yanaklar ve çeneyi geri plana atmak için gölgelendirme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem için bir ton koyu renk fondöten tercih etmelisiniz.

Yanakları arka plana atabilmek için kulak hizasından alına ve çeneye doğru koyu renk fondöten uygulanır. Fırça ile iyice dağıtmaya özen gösterilir. Keskin bir hat çok yapay görünecektir. Bu nedenle geniş uçlu bir fırça tercih edebilirsiniz.

Elmacık kemikleri yuvarlak yüzlerde pek belirgin değildir. Hal bu ki belirgin elmacık kemikleri kadını çok hoş gösterir. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için hemen alt kısmına gölgelendirme yapılabilir. Üst kısmı ise hafifçe aydınlatabilirsiniz. Allığı da yine elmacık kemiklerinin üzerine uygulayabilirsiniz.

Krem allıklar elmacık kemiklerini daha da belirgin yaparlar. Bu nedenle seçiminizi krem allıktan yana kullanmalısınız. Köpük allıklar da bir başka alternatifinizdir. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak isteyen kadınlar genelde bu ürünleri kullanır.

Yuvarlak yüzlerde dikkat geniş yanaklardan gözlere çekilmelidir. Gözünüze yapacağınız makyaj ne kadar başarılı ve dikkat çekici olursa geniş yanaklarınız da o kadar arka plana geçer. Özellikle kuyruklu eyeliner bu işi iyi başarır.

Gözlerin yanı sıra dudaklar da çarpıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Çok koyu far sürmediyseniz koyu kırmızı tonlarını dudaklarınıza uygulayabilir, parlatıcı ile ilgili daha da artırabilirsiniz.

Yuvarlak yüzlü kadınların çene bölgesi pek ön planda değildir. Bu nedenle çene ortasına hafif bir aydınlatma işe yarayacaktır.

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top