Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Yüz Serumunun Kullanımı

Yüz Serumunun Kullanımı

yuz-serumunun-kullanimi

Cildimizin erken yaşlanmasını önlemek için herkesin bildiği gibi bol bol su içmeli, temiz tutmalı, dengeli ve sağlıklı beslenmeliyiz. Ancak yapılanlar genelde yeterli gelmez, bu nedenle ek önlemler de almak zorunda kalabiliriz.

Yüzde kullanılan serumlar ek önlemler arasında yer almaktadır. Serumlar nemlendiricinin ulaşamadığı cilt katmanlarına ulaşarak derinlemesine nemlendirme ve bakım yaparlar. Serumda bulunan besinler cilt tarafından emilerek beslenme sağlanır. Yatmadan önce uygulanan serumlar uykunun da dinlendirici ve besleyici etkisi ile birleşince alınan sonuçlar çok daha doyurucu olacaktır.

Cildi besleyen serumlar yaşlanmaya karşı koymasının yanı sıra sivilce ve cilt lekelerine de iyi gelmektedir. Solgun ve cansız ciltlerde düzenli uygulama sonrasında cilt yenilenir ve parlak bir görünüm elde edilir.

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

  • Serum uygulamasından önce günlük cilt temizliğinizi yapmanız gerekir. Artı olarak toniğinizi de kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra temiz ellerinize çok az miktarda alacağınız serumu elinizde iyice ısıttıktan sonra yüzünüze nazikçe sürün.
  • Yaşlanmaya karşı bir serum ise sürerken çeneden yukarıya doğru toparlayıcı hareketlerle serumu yedirmeniz gerekir. Boynunuza da serumu yine hızlı hareketlerle yukarıya doğru serumu yedirmelisiniz.
  • Serumu sürdükten sonra cildin iyice emdiğinden emin olduktan sonra diğer kremlerinizi sürmelisiniz. Aksi takdirde serum etkisini göstermeyecektir.
  • Serumun kullanma talimatını dikkatlice okuyup tüm yazılanlara uymaya çalışın.
  • Alacağınız serumun yaşınıza ve cildinizin ihtiyacına uygun olup olmadığını etraflıca inceleyin.

Bir önceki yazımız olan Göz altı tedavisi Ankara Kliniklerinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Top