Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Yapımı

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Yapımı

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Yapımı

Makyajın en güzel yönlerinden biri, çeşitli püf noktaları ile yüzümüzü istediğimiz gibi gözükmesini sağlayabiliriz. Örneğin burnumuzu daha küçük veya dudaklarımızı daha dolgun gösterebileceğimiz gibi yüzümüzü de olduğundan daha zayıf gösterebiliriz. Yazımızın devamında yüzü zayıf gösterme tekniklerine değindik, yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Yapımı

  • Aydınlatıcılar, yüzün belirgin olmasını istediğimiz bölgelere uygulanarak ön plana çıkarır. Elmacık kemikleri yüzün zayıf gözükmesini sağlar bu bölgeye uygulanan aydınlatıcı ile elmacık kemiklerini ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Elmacık kemiklerin alt kısımlarına koyu bir fondöten yardımı ile gölgeleme Bu da üst kısımları ortaya çıkarır ve alt tarafın ince gözükmesini sağlar.
  • Yüzün ince gözükmesi için yanaklardan başka bir yer dikkat çekmelidir. Bu durumlarda dudakların kırmızı ruj veya parlatıcı rujlar ile dikkat çekmesi sağlanır veya ilgi gözlere de kaydırılabilir. Göz makyajında dikkat çekici olabilirsiniz.
  • Allık uygulaması yapılırken fırça ile dışarıya doğru uygulanmalıdır. Yuvarlak fırça hareketleri, yüzünüzü daha kilolu gösterebilir. Allığı, göz çevresinden daha arka tarafa doğru uygulamalısınız. Allığın renk tonu da oldukça önemlidir. Terracota adı verilen allıklar yüzü daha ince göstermektedir.
  • Yüzün ince gözükmesinde en önemli hususlardan biri kaşların ince bırakılmaması gerektiğidir. İnce kaşlı kişilerin yüzü daha dolgun gözükür.

Yüzünüzde istemediiğiniz yerleri gölgeleme tekniği ile gizleyebilir veya kontürleme işlemi ile ilgi çekmesini istediğiniz yerleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top