Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Zayıflama Tüyoları

Zayıflama Tüyoları

Zayıflama Tüyoları

Artık zayıflama çabalarından bıktınız mı? Zayıflamak adı altında verilen çabalar bazen insanları fazlasıyla yorar. Zayıflamak aslında doğru adımlarla ilerleyince kolaylaşır. Fakat yanlış bilgilerden yola çıktığımız zaman kâbusa dönüyor. Bazen yoğun diyet programlarına uyarız kilo verir sonra gerçek hayata döndüğümüz de ufacık bir kaçamak sonucu tekrar o kilolarla karşılaşırız. Bu nedenle sizlere vereceğimiz tüyolar oldukça önemlidir. Zayıflama teknikleri adım adım ilerlediğinizde işe yarar.

Psikoloji Zayıflama Konusunda Büyük Rol Sahibidir

Bazen aç olmasak da ruhsal olarak aç hissiyatına kapılarak kilo almamıza neden olacak yiyeceklere yönleniyoruz. Düşüncelerimizi kötü yönde etkilemesek de kilo aldırıcı yiyeceklerden dolayı zaman içerisinde mutsuz olabiliyoruz. Bu nedenle psikolojinizi rahat tutmaktan işe başlamalısınız. Yemek yeme alışkanlığınızdan kurtulmak için kendinize başka aktiviteler bulmalısınız. Pratik zayıflama yöntemlerin başında kendinizi kontrol altına alarak zayıflama konusunda kendinizi şartlandırmamanız gelir. Duygusal olarak açlık hissiyatınızı yenmek için kendinizi başka yerlere yönlendirmeyi denemelisiniz.

Hedefinizi Belirleyin

Öncelikle kaç kilo vermek istediğinizi belirleyin. İster 2 beden ister daha fazla incelmek konusunda hedef belirleyin. Belirlediğiniz hedefin ne olduğu önemli değil. Kendinize ilham panoları hazırlayabilirsiniz. Hedefinize ulaşmak konusunda size destek olacak ve engelleri aşmanızda yardımcı olacak görselleri odanızda en çok gördüğünüz yere asın. Bu sayede sürekli olarak gözünüzün önünde olacaktır. Bu sayede zayıflama yöntemleri konusunda pes etmenize engel olabilirsiniz. Sadece istemiş olduğunuz hedefe odaklanın…

Aç Kalmayın

Şunu unutmayın aç kalarak hiçbir zaman zayıflayamazsınız. Aç kalmak tam aksine size daha da çok kilo aldıracaktır. Bunun çok basit bir nedeni var. Aç kaldığınızda bir sonraki öğünü yemeye daha çok ihtiyaç duyacaksınız. Oysa sık sık yemek yemiş olsaydınız bir sonraki öğün de aç olmadığınız için az yiyor olacaktınız. Uzun süre aç kaldığınız için metabolizmanızda dengesizlikler meydana getirecek. Bunun sonucunda da kilo almanız gerçekleşecek.  Kendinize ara öğünler belirleyin. Ara öğünler sizi hem tok tutacak hem de metabolizmanızın sürekli olarak çalışmasına destek olacak.Doğru yiyecekleri alarak zayıflama tüyoları belirleyebilirsiniz. Dengeli beslenmekten kaçınmayın. Ara öğünler için kendinize tuzsuz ve yağsız yiyecekler seçin.

 İpin Ucunu Bırakmayın

Ah bu arkadaş ortamları! Her zaman siz diyete başladığınız da toplanırlar değil mi? Tam nefes alıyorsunuz işte ben bunu başaracağım diyorsunuz bir telefon çalışıyor arkadaşınız sizi yemeğe çağırıyor. Kıramayıp gidiyorsunuz. Tamam gidin. İpin ucunu kaçırmayın. Ortamda ne kadar yemek varsa her şeyden yemek zorunda değilsiniz. Diyet yaptığınızı ve hedefinizi unutmayın. Sizlere yardımcı olacak en güzel örnek; eğer Adriana Lima gibi bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız ortamlarda onun gibi yemek yemeyi tercih etmelisiniz. Ünlülerden zayıflama tüyoları boşuna mı alınıyor? Sadece bulunduğunuz ortamda değil her yerde ihtiyacınızdan fazlasını yememeniz gerekiyor.

 Egzersizlerinizi İhmal Etmeyin

Ter attıracak egzersizler yapmayı denediniz mi? Gün içerisinde bulabildiğiniz kadar fırsat yaratmalısınız kendinize… Gerekirse işe birkaç durak öncesinde inerek yürüyüş yapabilirsiniz. Akşamları televizyon karşısında cips yemek yerine mekik çekebilir, bacak hareketleri yapabilirsiniz. Eğer düzenli bir egzersiz programı kendinize edinirseniz inanın sonuç mükemmel olacak. Mucize zayıflama tüyoları kesinlikle egzersizden geçer. Spor size aldığınız kaloriden fazlasını yakmanız konusunda ve zayıflarken vücudunuzun sarkmasını engellemek konusunda yardımcı olur. Merdiven çıkabilirsiniz, bisiklet binebilirsiniz ve bunun gibi aklınıza gelebilecek her aktiviteyi spor haline dönüştürebilirsiniz. Haftanın yorgunluğunu atmak için yüzmeye gidiyorsunuz değil mi? Yüzmenin zayıflama konusunda çok büyük katkıları bulunuyor bunu biliyor muydunuz? Önce inanın sonra başarın.

Bir önceki yazımızda Diyet İçecekleri Nelerdir? Neleri Tüketebiliriz? başlığı içeren makalemizde Diyet içecekleri, Diyet içeceklerle kilo vermek ve yeşil çay hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top