Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Zayıflatan Diyetler

Zayıflatan Diyetler

Zayıflatan Diyetler

Diyet, yememek değil düzenli  ve sağlıklı beslenmektir. Kilo vermek için yediklerinize dikkat etmniz gerekir. Belli bir düzene göre beslendiğiniz takdirde yavaş yavaş sağlıklı kilo vermeye başlarsınız. Diyet listelerinden faydalanmanız beslenmenizi düzene sokar.  Bu sayede kolay kilo verebilirsiniz.

Zayıflatan Diyet Programı-1

  • Sabah Kahvaltısı (Saat: 08:00-09:00): 2 dilim kepek ekmeği, salatalık, domates, kibrit kutusu büyüklüğünde peynir. Salatalık yerine başka bir sebze de seçebilirsiniz.
  • Öğle Yemeği (Saat: 12:00-13:00): Öğle yemeği sebzelerden oluşan bir yemek yemelisiniz. Çok yağlı olmamalıdır. Yağsız salata ve bir kase yağsız yoğurt yiyebilirsiniz. Önemli olan yiyeceklerin yağsız olmasıdır.
  • Akşam Yemeği (Saat: 17:00- 18:30): Izgarada yapılan tavuk veya köfte ile yağsız ve sossuz salata yiyebilirsiniz. Saat 19:00’dan sonra hiç bir şey yemeyin.

Saatlere uyum sağlanmalıdır. Her gün aynı düzende ve saatlerde olmalıdır. Düzen sağlanırsa istenilen kiloya ulaşılır. Ara öğünlerde 2 adet kayısı yiyebilirsiniz.

Zayıflatan Diyet Programı-2

  • Sabah Kahvaltısı (Saat: 08:00-09:00): 2 dilim ekmek, beyaz peynir,  yeşil çay ve maydanoz. Ara öğün olarak 2 adet ceviz yiyebilirsiniz.
  • Öğle Yemeği (Saat: 12:00-13:00): 1 dilim ekmek, az yağlı salata 1 tabak döner. Ara öğün olarak yarım paket form bisküvi yiyebilirsiniz.
  • Akşam Yemeği (Saat: 17:00- 18:30): 1 dilim kepek ekmeği, yağsız salata, sebze yemeği. Acıktığınızda bir adet meyve yiyebilirsiniz.

1 haftada 5 kilo Verdiren Diyet Programı

  • Sabah Kahvaltısı (Saat: 08:00-09:00): 1 dilim buğday ekmeği,domates, 4 adet zeytin, şekersiz çay. Diyet için şekersiz olması önemlidir. Kahvaltıdan 2 saat sonra 1 adet meyve yiyebilirsiniz.
  • Öğle Yemeği (Saat: 12:00-13:00): çok az yağlı sebze yemeği, 1 bardak ayran, 1 kase salata.
  • Akşam Yemeği (Saat: 17:00- 18:30): Izgarada balık, 1 adet yeşil biber, 1 kase salata. Ekmek, akşam öğününde olmamalıdır çünkü eritilmesi akşam öğünlerinde daha zordur. Karnınız yatana kadar acıkırsa 1 adet elma yiyebilirsiniz. Verilen diyetler sağlınızı etkilerse başka bir diyet programına geçmelisiniz. Tansiyon hastalarını diyet programları etkileyebilir.

NOT: Diyetlerle spor yaparsanız daha çabuk kilo verebilirsiniz. Diyet listeleri 15 günden sonra etki etmeye başlar. Herhangi bir sağlık sorunu çıkmamışsa 1 ay denemeden bırakmamalısınız. Bayanlar plates yaparak diyet listelerinin etkisini daha da arttırabilirler. Diyet listelerindeki yiyecekleri benzerleriyle değiştirerek uygulayabilirsiniz. Yağsız ve ağır olmamasına dikkat edin.

Bir önceki yazımızda Sırttaki Sivilcelerin Tedavisi başlığı içeren makalemizde sivilce, sivilce maskesi ve sivilce tedavisi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top