Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı sabun eskiden beri kullanılan, ve faydaları saymakla bitmez. Saç ve cilt güzelliklerinde zeytinyağlı sabun çok kullanılmaktadır. Bitkisel sabunlarla kıyaslandığında daha faydalı ve önemlidir.

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

  1. Zeytinyağlı sabun tüm cilt tipleri için oldukça yararlıdır. Yağlı ciltlere ve sivilcelere birebirdir. Aynı zamanda ciltte meydana gelen alerjik etkileri giderir.
  2. Saç dökülmesinden şikayet eden bayanlarn mutlaka kullanması gereken bir sabundur. Saç derisinin işlev yapmaması sonucu dökülen saçların derilerini besler ve kökleri güçlendirir.
  3. Düzenli olarak cildinizi zeytinyağlı sabun ile yıkadığınızda sivilcelerin küçüldüğü ve gözeneklerin kapandığını görürsünüz. İçerisinde cilt için faydalı olan K,E, ve D vitaminleri bulunur.
  4. Cilt hastalıkları üzerindeki etkisi de kanıtlanmıştır. Egzama, sedef gibi deri hastalıklarının iyileşmesini sağlar.
  5. Diğer sabunlara alerjisi olanlar zeytinyağlı sabunu rahatlıkla kullanabilir.Alerjik reaksiyon yaratmadığı için cildin iyileşmesini sağlar.
  6. Kuru ciltlere uygulandığında, cildin soyulmasını engeller. Cildin nem seviyesini artırır ve ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşmanızı sağlar.
  7. Sadece cilt ve saç için kullanılmaz, genel temizlikte zeytinyağlı sabundan faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Pudra Nasıl Kullanılır başlığı içeren makalemizde pudra, pudra kullanımı ve pudra nasıl kullanılır hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top