Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Dudak Üstü Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Dudak Üstü Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Dudak Üstü Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Bayanların korkulu rüyaları arasında boy gösteren dudak üstü tüyler kötü görünümün ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Bu zamana kadar kullanmış olduğunuz kozmetik adı altında satışa sunulan ürünlere elveda demek isteyenlerdenseniz evde doğal yöntemler ile özel maskeler hazırlayabilirsiniz.

Bıyık Bölgesindeki Tüyler İçin Özel Maskeler

  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 çay kaşığı zerdeçal

Bıyık bölgesindeki tüylere elveda demek için ilk adımda 1 yemek kaşığı süt ile 1 çay kaşığı zerdeçalı harmanlayalım. Hazırladığımız özel karışımı bıyık bölgesindeki tüylerin üzerine sürelim ve kuruyana dek bekleyelim. Daha sonra cilt üzerine sürmüş olduğumuz maskeyi ovarak çıkaralım.

  • Bıyık Bölgesindeki Tüyler İçin Özel Yumurta Maskesi Taridi
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Tüyleri gideren özel maske karışımı için 1 adet yumurtanın sarısıile beyazını ile ayıralım ve yumurta sarısının içerisine 1 çay kaşğı limon suyu ilave edelim. Hazırladığımız karışımı bıyık bölgesine sürelim ve 15 dakiak boyunca bekleyelim. Uygulamaya alacağınız bu özel maske tarifi aynı zaman da cildinizin beslenmesine de olanak tanıyacaktır.  Maskenizden kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız hafatda 2 defa olmak üzere uygulamaya almalısınız. Bıyıklada meydana gelen büyümenin gözle görülür şekilde azalmasına yardımcı olan bu maske tarifne bayılacaksınız.

Bıyık Bölgesindeki Tüylere Özel Yoğurt Maskesi

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı zerdeçal

Özel maske tarifi için zerdeçal ve yoğurdu birbiri ile harmanlayalım. Hazırlamış olduğumuz karışımı cilt üzerine masaj yardımı ile iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Yaklaşık olarak 10-15 dakika bekledikten sonra cildimizdeki maskeyi su yardımı ile durulayalım. Bu adım sonrasında cildimize gül suyu aracılığı ile tonik yapalım.

İstenmeyen Tüyler İçin Maske

  • 1 adet limon suyu
  • 2 yemek kaşığı tuz

İstenmeyen tüylere elveda demek isteyenlerdenseniz limon suyu ile 2 yemek kaşığı tuzu harmanlayalım ve cilt üzerine masaj yaparak iyice yedirelim.

Dudak Üstü Tüylerden Kurtulun

Dudak üstü bölgesindeki tüylerden kurtulmanın bir yolu da ağda bantlarıdır. Bu uygulama sırasında kullanıma aldığınız ağda bantlarını tüylerin çıkış yönüne doğru çekmelisiniz. Bıyıkları alma işleminde ne kadar hızlı davranırsanız o kadar iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Bıyık alma uygulaması sonrasında cildinizde kızarık meydana gelecektir. Bu kızarıklığı önlemek için bebe yağı ve aloe vera yağından yararlanabilirsiniz. Bu iki bitkisel yağı birbiri ile harmanlayarak da kullanıma alabilirsiniz. Günümüz şartlarında dudak üstü tüylerden tamamen kurtulma imkanı da bulunmaktadır. Bu planlama adına lazer tedavisinde yararlanabilirsiniz. Lazer tedavisi sadece tek bir uygulama sayesinde dudak üstü tüylerde kalıcı bir şekilde kurtulmanıza kaynaklık etmektedir. Eğer sizler de kısa zaman zarfı içinde tüm dudak üstü tüylere elveda demek isteyenlerdenseniz bu özel püf noktaları ile harmanlanarak hazırlanılan maskeleri deneyebilir ve önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Hidrojen Peroksit İle Gelen Güzellik başlığı içeren makalemizde Hidrojen Peroksit, karbonat maskesi ve Sivilce İzleri İçin Özel Karışım hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top