Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Hidrojen Peroksit İle Gelen Güzellik

Hidrojen Peroksit İle Gelen Güzellik

Hidrojen Peroksit İle Gelen Güzellik

Kusursuz güzelliğe sahip olmak isteyenlerdenseniz hidrojen peroksit ile tanışabilirsiniz. Cilt güzelliği adına biçilmiş bir kaftan olan hidrojen peroksit bir numaralı adresiniz olacak. Antibakteriyel ve temizleyici özelliğine ev sahipliği yapan hidrojen peroksit birçok alanda kullanıma alınmaktadır. Eğer akneli cilt tipine sahipseniz hidrojen peroksiti tercih edebilirsiniz. Tek bir dokunuş sayesinde tüm aknelerinizin yok olmasını destekleyecek olan hidrojen peroksit aynı zaman sağlıklı görünümün ön plana çıkmasına kaynaklık etmektedir. Bu adım için öncelikle cildimizi yüz yıkama jeli aracılığı ile temizleyelim. Daha sonra bir top pamuğun üzerine hidrojen peroksit dökelim. Bu pamuk topu aracılığı ile cildimizi temizleyelim. Hidrojen peroksit cilt üzerinde kuruma ve tahriş problemleri ile karşı karşıya kalmanıze sebep olabilir. Bu nedenden dolayı hidrojen peroksiti sadece sivilce ve siyah nokta olan bölgeye sürmeniz önerilmektedir.

Sivilceler İçin Doğal Yöntem

  • Karbonat (1 yemek kaşığı)
  • Limon suyu (2 yemek kaşığı)

Eğer siyah nokta ve sivilce problemine kesin çözüm üretmek istiyorsanız ikinci bir doğal yöntem olan karbonat maskesinden yararlanabilirsiniz. Özel karışım için karbonat ile limon suyunu cam bir kasenin içerisinde harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika boyunca bekletelim. Bu adım sonrasında cildimize maske sürdüğümüz bölgeleri ılık su ile durulayalım. Eğer pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenlerdenseniz bu maskeyi düzenli bir şekilde uygulamaya alabilirsiniz. Maske kullanımı sonrasında cildinizi iyice temizlemelisiniz.

Sivilceler İçin Özel Maske

  • 1 çay kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Uygulamaya alacağınız bu maske hem sivilcelerinizin kurumasını destekleyecek hem de cildinizin sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Maske karışımı için bal ile limon suyunu harmanlayalım. Hazırlamış olduğumuz maskeyi sivilce olan bölgelere ince bir tabaka halinde sürelim ve 5 dakika boyunca bekleyelim. Maskemizin içerisinde yer alan limon suyu, cildi besleyecek hem de akne lekelerinin geri plana alınmasına yardımcı olacak. Bal ise cildin sağlıklı görünmesine kaynaklık edecektir.

Sivilce İzleri İçin Özel Karışım

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Sivilce izlerini gideren özel karışım için 1 yemek kaşığı limon suyunun içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edelim. Karışımın içerisinde 1 çay kaşığı türk kahvesi ilave edelim. Maskemizi sivilce olan bölgelere dairesel hareketler ile sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Cidin sağlıklı görünüme kavuşması adına oldukça ideal olan yoğurt aynı zaman da leke probleminin de yok olmasına yardımcı olacaktır. Türk kahvesi ise ciit üzerinde ki ölü hücrelerin giderilmesine olanak tanıyacaktır. Limon suyu aktif halde bulunan sivilcelerin kurumasını destekleyecektir. Eğer sizler de kısa zaman da tüm siyah nokta ve sivilcelerinize elveda demek isteyenlerdenseniz özel karışımdan yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göz altı tedavisi Ankara Kliniklerinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Top