Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Koltuk Altı Kararması İçin Pratik Çözümler

Koltuk Altı Kararması İçin Pratik Çözümler

Koltuk Altı Kararması İçin Pratik Çözümler

Güzel görünmek her zaman çok da kolay olan bir iş değildir. Güzel görünmek için her şeyi tam olarak ayarlayabilmek önemli bir ayrıntıdır. Bakımlı olmak güzel görünmenin ilk şartıdır. Fakat bazen ne kadar bakımlı olursak olalım bazı sorunların önüne geçmek pek de kolay olmayacaktır. Koltuk altı kararması da bunu için gibi bir durumdur. Çok dikkat etmenize rağmen ve bakımlı olmanıza rağmen kararmalara engel olamamış olabilirsiniz. Gerçekten bu durum oldukça can sıkıcıdır. Güzel görünmenin de önüne geçecek olan bu kararmalar ile baş etmek için tabi ki bazı yollarda mevcuttur. Güzel görünmenizi engelleyecek her türlü durum ile savaşarak eski görüntünüze kavuşmalısınız.

 Koltuk Altı Kararmalarının Nedenleri

Oldukça sinir bozucu olan koltuk altı kararmaları her zaman oluşabilmektedir. Mümkün olduğu kadar saklamaya çalışsanız bile siz o kararmanın orada olduğunu bileceksiniz. Güzel görünmek ve kendinizi çok daha iyi hissetmek için bu duruma neden olan etkenlerinde farkında olmak gerekir. Koltuk altı kararmalarına neden olan birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin bir kısmını bilmeden biz meydana getirirken bir kısmı da kendiliğinden oluşmaktadır. Hatta bazen kararmalar hastalık habercisi bile olabilecektir. Güzel görünmek ve sağlıklı kalmak için bu belirtileri görmezden gelmemek gerekir. Genel olarak koltuk altı kararmaları nedenleri şunlardır.

  • Jilet ile epilasyon koltuk altı kararmalarına neden olabilecek bir durumdur. Jiletle epilasyon yapmak tüylerin daha kara ve sık çıkmasına neden olduğu için kararmış bir koltuk altı nedenidir.
  • Ciltte sürtünme yaşandığı zaman tahrişler e artacaktır. Tahrişlere meydan okumak isteyen cilt yapısı kalınlaşacağı için daha koyu bir renk alacaktır. Böylece o kötü görüntünün önüne geçilemeyecektir.
  • Hamilelik gibi hormonların değişime uğradığı zamanlarda da cilt de renk değişiklikleri olabilecektir. Hormon değişmeleri durumunda cilt lekeleri artacaktır.
  • Bazı bakteriler temizliğin yetersi yapılması ya da hastalık dolayısı ile kötü kokulara neden olur. Kötü kokulara neden olan bu bakteriler zaman için deri altına yerleşerek koyu renk bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Renk yavaş yavaş kahve tonlarına dönüşecektir.

 Koltuk Altı Kararmaları İçin Evde Denenecek Yöntemler

Koltuk altı kararmamaları için evde deneyeceğiniz son derece pratik yöntemler bulunmaktadır.  Bu yöntemler bazen kötü görüntünüzü ortadan kaldıracaktır. Bu yöntemle son derece kolay ve basit olan yöntemlerdir. Bunları denemek için kullanacağınız malzemelere alerjinizin olmaması gerekir. Bu yöntemler şunlardır.

  • Limon kullanmak koltuk altı kararmaları için son derece güzel bir yöntem olacaktır. Çünkü limon beyazlatma özelliğinin yanında çok iyi bir mikrop öldürücüdür. Bu nedenle banyodan önce koltuk altlarınızı limon ile ovmak gerekir. En az yarım saat bekleterek bunu tekrarlamanız önerilmektedir.
  • Koltuk altı kararmaları için patates de oldukça özel bir ilaç olacaktır. Çünkü patates doğal bir beyazlatıcıdır. Patates ile koltuk altlarınızı ovmak yeterli olacaktır. Hatta dilerseniz suyunu çıkarıp pamuk ile sürmek de yeterli olabilecektir.
  • Limon ve salatalık karıştırılarak çok güzel bir krem yapabilmek mümkün olacaktır. Bu krem koltuk altlarına sürülerek kararma önlenebilecektir. Böylece cildinizi beyazlayacaktır.
  • Koltuk altlarını fırçalamak da kararmalarını önlemek için bir fırsat olacaktır. Doğal bir fırça kullanarak bunu yapmak daha sağlıklı olacaktır.
  • Koltuk altları için karbonat kullanmak da yeterli olacaktır. Karbonat ile beyazlatma çok basit ve sağlıklı olan bir yöntemdir. Karbonat aynı zamanda da kokuları da önleyecektir.

Koltuk altı kararmalarınızın bunlarla çözülemeyecek gibi ise kesinlikle bir doktor kontrolüne gitmeniz gerekir. Her ihtimale karşı sağlık önlemlerinizi de almanız gerekir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Göz altı tedavisi Ankara Kliniklerinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Top