Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Makyaj Temizleme Yöntemleri ve Ürünleri

Makyaj Temizleme Yöntemleri ve Ürünleri

Makyaj temizleme yöntemleri ve ürünleri cilt tipinize göre değişiklik gösterir. Ama en önemlisi ne olursa olsun yatmadan gün boyu gözeneklerinizi tıkayan makyajı temizlemektir. Evet bazen hepimiz yorgun oluyoruz ve bir temizleme beziyle makyajımızı silmeye üşeniyoruz. Şöyle bir deyim vardı bir gece yüzünüzde kalan makyaj sizi bir yıl yaşlandırır. Eğer bu deyim gerçekse inanın yaşlandığımda botoks en yakın arkadaşım olacak.

Uygun fiyatlı makyaj ürünleri hepimizin tercihi, makyaj temizleme ürünlerinde de çok para harcamadan cildinizi temiz tutmanın yolları var tabi. Bunlardan biri makyajınızı uygun bir ürünle çıkardıktan sonra yüzünüzü bebe şampuanı ya da sabunu ile yıkamak.

Hangi cilt tipi hangi ürünü seçmeli?

Öncelikle cildiniz kuru ise yağlı ürünler tercih edebilirsiniz ama gözenekleri tıkamaması açısından silikonlu ürünlerden uzak durun derim. Hiçbir cilt tipi makyaj temizleme bezleri tercih etmemeli ama biliyoruz ki hepimiz yüzümüzü yıkamaya üşendiğimiz zamanlarda bu bezleri kullanıyoruz. Eğer makyaj temizleme bezi kullanıyorsanız ardından tonik ya da cildinizi temizleyecek başka bir ürün kullanmayı da ihmal etmeyin.

Eğer cildiniz gibi karma ise yağlı ürünlerden uzak durmanızda fayda var. Makyajınızı temizledikten sonra süreceğiniz krem zaten kuru bölgeleri nemlendirir. Silikonsuz ve parabensiz ürünleri tercih edin ve makyaj temizleme bezlerinden uzak durun.

Yağlı ciltler ise bu tip ürünler de en dikkatli olması gerekenler. Yağsız, parabensiz, silikonsuz ve parfümsüz ürünler tercih etmelisiniz. Yüzünüzde ani bir sivilce artışı olduysa o yıllardır kullandığınız makyaj temizleme jeli bu durumdan sorumlu olabilir. En önemlisi yağsız ürünler tercih etmeniz bunu sakın unutmayın.

Göz makyajı

Her makyaj temizleme jelinin arkasında gözlerde de kullanılabileceği yazsa da siz gözleriniz için ayrı bir ürün tercih edin. Gözlere özel makyaj temizleme ürünlerinin olmasının bir sebebi var, gözler hassas ve alerjiye daha meyillidir. Yüzünüzde kullandığınız ürünlerin yapısı gözleriniz için uygun olmayabilir. Yağsız bir göz makyaj temizleyici hassas gözler için harika bir tercih olabilir.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top