Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Su tüketimini arttırın

Su tüketimini arttırın

Su neden içilmelidir?

İnsan vücudu su olmadan yaşamsal faaliyetlerini sürdüremez. Bir nevi için insanın yakıtı diyebiliriz. Vücudun %55 ila %75 lik gibi büyük bir kısmı sudan meydana gelmektedir ayrıca su bağışıklık sistemi gibi birçok vücut sistemine yarar sağlamaktadır.

Bir kişinin gün içerisinde ortalama içmesi gereken su miktarı 2 litre civarıdır. Günde 2 litre içilen su zayıflamaya da yardımcı olur ve vücuttaki enerji döngüsünü arttırarak dinçlik ve zindelik sağlar.

Cilt açısından baktığımızda su cildin nemliliğini kaybetmemesinde önemli rol oynar. Susuz kalan ciltlerde kuruluklar meydana gelir ve döküntüler oluşur. Bayanlar açısından selülitler için de bol bol su içmek gerekir. Küçük bir püf nokta verelim ; aç karna içilen ılık su, vücuttaki toksiklerin ve yabancı maddelerin atılmasına ve metabolizmanın sağlıklı çalışmasına büyük katkı sağlar.

Kilo verilmek isteniyorsa sağlıklık bir şekilde yapılmalıdır. Sağlıklı kilo vermede günde en az 2 litre su ve posa tüketilmelidir. Posa ile suyu birleştirirseniz bağırsaklarının daha hızlı çalışacak ve toksik maddelerin atımı daha kolaylaşacaktır.

Günde 2 litre su bana çok geliyor diyenler için de aşağıdaki başlıktan devam edelim.

Su Tüketimi Arttırma Yolları

İlk kural kendinizi buna inandırmak olmalı. Kademeli arttırma yöntemi su tüketiminizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin günde 3 bardak su içiyorsanız ertesi gün 4 bardak sonraki gün 5 bardak gibi tüketimi arttırabilirsiniz.
Su içerisine atacağınız çeşitli baharatlar ya da meyveler hem tat olarak hem de fayda olarak suyu zenginleştirecektir.

Örnek bir karışım için şunu deneyin : Su içerisine tarçın kabuğu, birkaç adet çilek, limon ve taze nane ekleyerek bir karışım elde edin ve için. Bu karışım hem ödemlerden kurtulmayı, hem de metobolizmayı hızlandırmayı sağlar.

Bir önceki konuda ketojiyenik diyet hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top